Přijďte si do Nové budovy Národního muzea připomenout atmosféru vánočních svátků v retro stylu!

16.12.2016 8:42

Atmosféru vánočních svátků tak, jak probíhaly v druhé polovině 20. století, budou moci všichni malí i velcí návštěvníci okusit v Nové budově Národního muzea. Na sobotu 17. prosince 2016 je pro ně od 11.00 do 17.00 hodin připraven doprovodný program k výstavě Retro, jednoduše nazvaný Retrovánoce. Kromě společného zdobení vánočního stromku čekají na všechny příchozí výtvarné dílny, fotokoutek či retro kvíz o hodnotné ceny.

Přijďte si do Nové budovy Národního muzea připomenout atmosféru vánočních svátků v retro stylu!
Foto: Národní muzeum
Popisek: Národní muzeum
Vánoce patří k nejmilejším svátkům v roce. U příležitosti výstavy Retro se návštěvníci vrátí do doby, kdy se Ježíška snažil vytlačit Děda Mráz, na mandarinky se stály dlouhé fronty a jen málokdo našel pod stromečkem to, co si skutečně přál. Během hravého předvánočního odpoledne se budou moci všichni zájemci zapojit do zdobení stromečku historickými ozdobami či si vyrobit ve výtvarné dílně originální vánoční ozdoby z korálků podle starých vzorů nebo neopomenutelná přáníčka za pomoci kanagonu a kouzelných úlomků ze skleněných ozdob. Čekat na ně bude i retro fotoateliér a vánoční retro kvíz o ceny od partnerů výstavy Retro.
 
Program akce (11.00–17.00 hod.)
 
Zdobíme retro stromek
Přijďte nám pomoct vykouzlit z nevzhledné borovičky krásný symbol Vánoc! Kromě historických ozdob a třepení mohou děti vyrobit ozdoby z korálků a řetězy z proužků papíru. Chybět nebudou ani „měkké“ a „tvrdé“ dárky v dobových balících papírech.
 
Vyrobte si retro přáníčko
Výroba vlastnoručních vánočních přáníček neodmyslitelně patřila k přípravě dětí na Vánoce. Přáníčka zdobená úlomky ozdob, kapřími šupinami nebo vystřihovanou koláží potěší i dnes nejednu maminku nebo babičku.
 
Foto na památku
V retro fotoateliéru si budou moci všichni zájemci zapózovat jako dítka školou povinná a nechat si vyrobit vánoční fotografii. Chybět nebude vánoční aranžmá, mrkací panenka pro holky a plastové autíčko pro kluky.
 
Vánoční retro kvíz o ceny
Která vánoční píseň vládla v roce 1975, v kterém roce byli nedostatkovým zbožím před Vánoci kapři nebo proč se vlastně sbírala sušená pomerančová kůra? Všichni, kdo otázky zodpoví správně, si odnesou dárky od partnerů výstavy Retro.
 
Akce se koná v sobotu 17. prosince 2016 od 11.00 do 17.00 h v Nové budově Národního muzea (Vinohradská 1, 110 00 Praha 1).
 
Vstupné v ceně běžné vstupenky do muzea. Více informací najdete na www.nm.cz.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad práce: Nezaměstnanost v červnu – 2,9 %

18:19 Úřad práce: Nezaměstnanost v červnu – 2,9 %

K 30. 6. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 223 786 uchazečů o zaměstnání. To je o 5 846 méně než v …