Příjmy ÚZSVM za leden až listopad druhé nejvyšší v historii

16.12.2017 10:36

Příjmy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhly za leden až listopad letošního roku 1 667 milionů korun, meziročně došlo k nárůstu o téměř 613 milionů korun, tedy o 58 %. Na vyšších příjmech se nejvíce podílely příjmy z prodejů nemovitostí, které přesáhly 1,2 miliardy korun. V polovině prosince již příjmy překonaly 1,7 miliardy korun.

Příjmy ÚZSVM za leden až listopad druhé nejvyšší v historii
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
reklama
„Naše příjmy jsou již nyní vyšší než všechny celoroční příjmy ÚZSVM v historii s výjimkou roku 2015, kdy byl prodán areál na náměstí Republiky v Praze. To považuji za mimořádný úspěch. Vše nasvědčuje tomu, že letošní rok bude v příjmech druhý nejlepší v celé patnáctileté historii ÚZSVM,“  uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.
 
Na příjmech za leden až listopad 2017 se nejvíce podílely příjmy z prodeje budov a staveb, které dosáhly více než 793 milionů korun, příjmy z prodeje pozemků byly v částce více než 374 milionů korun a příjmy z pronájmu pozemků ve výši přes 114 milionů korun. Nejvyšší příjmy ÚZSVM zaznamenal z prodeje areálu v ulici U Půjčovny v Praze (355,1 milionu korun), činžovního domu v ulici Moskevská v Praze (29 milionů korun) a bývalé záložní nemocnice v Hředlích (26,2 milionu korun).
 
Výdaje za leden až říjen činily 1 215 milionů korun a meziročně stouply o zhruba 37 milionů korun (o 3,1 %), a to zejména kvůli nárůstu mzdových výdajů na základě nařízení vlády a zabezpečení dislokace pro jiné organizační složky státu.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Muzeum Těšínska získalo ocenění Gloria Musealis

16:34 Moravskoslezský kraj: Muzeum Těšínska získalo ocenění Gloria Musealis

Muzeum Těšínska získalo v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis 2. místo v kategorii Muzejní počin …