Přípravy na tradiční festival vzdělanosti Schola Pragensis vrcholí

12.08.2015 12:23

Rada hlavního města Prahy na úterním zasedání schválila architekta jubilejního 20. ročníku přehlídky a výstavy oborů vzdělání pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis, jež se uskuteční v Kongresovém centru Praha ve dnech 26. až 28. listopadu 2015. Součástí výstavy bude i doprovodná přehlídka osmi cechů a oborových organizací. Po jednání rady to uvedla radní pro školství a sociální politiku Irena Ropková.

Přípravy na tradiční festival vzdělanosti Schola Pragensis vrcholí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Tradiční výstava Schola Pragensis je zaměřena především na žáky devátých tříd, jejich rodiče a rovněž na další zájemce o studium na středních školách v Hlavním městě Praze. „Na výstavě prezentují školy zřizované hlavním městem návštěvníkům výsledky své práce, zájemci tak mohou přímo na přehlídce utvořit představu o nabídce vzdělání v kraji, porovnávat jednotlivé školy a získat celou řadu informací, které jsou pro rozhodování o další budoucnosti velmi důležité,“ vysvětluje radní Ropková.

Letošní ročník přehlídky nese heslo ‚Zvolím si srdcem‘. „Jeden ze soutěžních návrhů na oficiální plakát výstavy obsahoval pod velkým srdcem složeným z názvů jednotlivých povolání právě toto heslo, které nás velmi zaujalo, protože by žáci o své budoucnosti neměli rozhodovat jenom hlavou, ale určitě i srdcem,“ uvedla radní. Autorkou vítězného návrhu je Faustýna Kuklová ze Soukromé vyšší odborné školy umění a reklamy, s.r.o.

Už potřetí se návštěvníkům výstavy představí i jednotlivé cechy a oborové organizace. „Chceme seznámit žáky, pedagogy i širokou veřejnost s technickými řemesly, které si budou návštěvníci navíc moci i vyzkoušet,“ vysvětluje Ropková. Oborové organizace a cechy budou také poskytovat široký informační servis o konkrétních řemeslných oborech a organizovat soutěž pro žáky a učitele základních škol.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

10:20 Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

V pondělí 23. ledna odhalili pražští celníci na tržnici SAPA v Praze 4 - Libuši téměř dva tisíce kus…