Příroda chrání před povodněmi i suchem, obohacuje i inspiruje. Vyfoťte to a své úlovky posílejte do fotosoutěže

26.03.2017 19:43

Zachyťte na fotografii, čím vás příroda obohacuje, a přihlaste se do soutěže NATURE@work, kterou každoročně pořádá Evropská agentura pro životní prostředí (EEA). Tématem letošního ročníku soutěže je vliv přírody a přihlásit se může každý občan EU starší 18 let. Vítězové jednotlivých kategorií NATUREprovides, NATUREprotects a NATUREinspires) mohou získat finanční odměnu ve výši 1000 eur. Cílem soutěže je upozornit na roli, jakou v našem životě hraje příroda. Ta nám poskytuje např. čistý vzduch a pitnou vodu, oblečení, potraviny a materiály pro stavbu obydlí. Mezi další velmi významné přínosy patří například role přírody při zmírňování dopadů změny klimatu.

Příroda chrání před povodněmi i suchem, obohacuje i inspiruje. Vyfoťte to a své úlovky posílejte do fotosoutěže
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR
reklama

Cílem každoročně pořádané fotografické soutěže agentury EEA je zamýšlet se nad různými otázkami z oblasti životního prostředí. Tématem letošního ročníku soutěže je vliv přírody. Věděli jste, že zelené plochy ve městech a jejich okolí pomáhají chránit naše domovy před povodněmi, protože vstřebávají nadbytečnou vodu ze záplav? Nebo že stromy a městské parky pomáhají během veder snižovat teploty v městských oblastech? Příroda je díky své nezpochybnitelné kráse a bohaté rozmanitosti také zdrojem inspirace – nejenom v umění, ale i při navrhování některých strojů, domů a mnohých inovačních řešení.

Fotografické soutěže NATURE@work se mohou zúčastnit všichni občané EU starší 18 let. Přihlásit se mohou s fotografiemi k některému z těchto tří témat:

1. NATUREprovides (PŘÍRODA poskytuje): Dokážete na fotografii zachytit, čím nás příroda obohacuje a co z toho je pro vás nejcennější?

2. NATUREprotects (PŘÍRODA chrání): Všimli jste si, jak vás okolní příroda – na venkově nebo ve městě – chrání?

3. NATUREinspires (PŘÍRODA inspiruje): Objevili jste ve vašem okolí nějaký výsledek lidské činnosti inspirovaný přírodou?

Vítězové jednotlivých kategorií obdrží finanční odměnu ve výši 1000 eur, přičemž 500 eur je připraveno na Cenu veřejné volby a Cenu mládeže. Své fotografie můžete zasílat až do 15. srpna 2017. Všechny příspěvky mohou být používány agenturou EEA a jejími partnery v celé Evropě. Více informací o tom, jak se do soutěže přihlásit, a její pravidla najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Česko-polská Hřebenovka zatraktivňuje pohraničí

20:33 Královéhradecký kraj: Česko-polská Hřebenovka zatraktivňuje pohraničí

Královéhradecký kraj se spolu s dalšími partnery podílí na obnově Česko-polské Hřebenovky, jejíž jed…