Probační a mediační služba: Yellow Ribbon Run 2020 v rytmu písně Spadla klec

04.10.2019 22:11 | Zprávy

Charitativní běh na podporu lidí s trestní minulostí bude provázet vězeňský hit Spadla klec. Skupina Wsedě z Věznice Kuřim jej v pátek 27. září 2019 za laskavé podpory Davida Kollera nahrála v jeho studiu na Smíchově.

Probační a mediační služba: Yellow Ribbon Run 2020 v rytmu písně Spadla klec
Foto: Probační a mediační služba ČR
Popisek: Probační a mediační služba ČR, logo.

Při této příležitosti dostala nový „kabát“ také původní píseń běhu – Žlutá stužka. Za bubny kapely Wsedě usedl již tradičně herec, scénárista a ambasador projektu Petr Čtvrtníček, který je také producentem obou nahrávek. 

„Věříme, že pro běžce se žlutou stužkou bude píseň Spadla klec hit, který bude provázet celou sezónu před hlavním závodem v červnu 2020. Jsme velmi vděční Davidovi Kollerovi, že nám své studio pro tuto příležitost nabídl, a že se s Petrem Čtvrtníčkem kapele věnovali,“ říká Gabriela Slováková, ředitelka Věznice Kuřim a iniciátorka Yellow Ribbon Run ČR.

Nedílnou součástí sezóny, která 5. ročníku běhu předchází, jsou koncerty kapely Wsedě na osvětových akcích a také na školách v rámci prevence kriminality. Na sociálních sítích bude myšlenka běhu opět šířena pod hashtagem #UtecPredsudkum. Stejně jako v předchozím ročníku, i v roce 2020 ji podpoří řada známých osobností.

Cílem projektu je bořit předsudky, dát lidem s trestní minulostí a jejich rodinám druhou šanci na slušný život, přispět tak k prevenci kriminality, snížení recidivy a větší bezpečnosti ve společnosti.

Projekt Yellow Ribbon Run spoluorganizuje Vězeňská sužba ČR, nezisková organizace RUBIKON Centrum a Probační a mediační služba ČR. V roce 2019 běželo štafetový závod na 600 běžců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Jak to chodí uvnitř SPD?

Myslíte, že je vaše podle všeho mizerná docházka do sněmovny skutečně tím důvodem, proč vás SPD chtěla na kandidátce upozadit? Jaké jsou vlastně poměry ve straně? Já mám někdy dojem, že o všem rozhodují jen Okamura s Fialou a zbytek členů jsou spíš jen figurky na šachovnici. A dost možná, když pak n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FNUSA: Farmaceuti FNUSA radí, co si přibalit na dovolenou

7:33 FNUSA: Farmaceuti FNUSA radí, co si přibalit na dovolenou

Prázdninové cesty za odpočinkem či dobrodružstvím mohou snadno znepříjemnit zdravotní potíže, na kte…