Projekt WICOMT naučil výzkumníky novým metodám tvůrčí práce

12.06.2015 21:33 | Zprávy

Projekt Wireless communication teams (WICOMT) podpořený z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) pomohl odborně připravit výzkumníky pro práci v oddělení mikrovlnných technologií a oddělení bezdrátových technologií působících v rámci Centra senzorických, informačních a komunikačních systémů (SIX).

Projekt WICOMT naučil výzkumníky novým metodám tvůrčí práce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
Projekt Vysokého učení technického v Brně za více než 33 milionů korun probíhal od 1. března 2011 do konce května 2013 a přinesl mnoho cenných výsledků.

Klíčovou roli při vzdělávání výzkumných pracovníků sehráli zahraniční supervizoři, kteří svým aktivním působením v týmech přenesli kulturu tvůrčí práce uznávaných zahraničních univerzit na týmy připravované pro práci v Centru SIX. Díky svým širokým mezinárodním kontaktům se jim také podařilo zlepšit zapojení týmů do mezinárodních výzkumných aktivit.

Díky projektu se rovněž zvýšila multidisciplinarita výzkumných týmů, a to prostřednictvím zaměstnávání nových kolegů se zajímavým odborným zaměřením a rozvíjením nových témat, která s sebou přivezli zahraniční supervizoři (například terahertzové technologie, subjektivní hodnocení přenášené informace, eco-engineering). V neposlední řadě se zintenzivnila i spolupráce se soukromou sférou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Nádraží v Turnově projde přestavbou

11:27 Správa železnic: Nádraží v Turnově projde přestavbou

Správa železnic hledá zhotovitele celkové rekonstrukce nádraží v Turnově.