Projekty ROP: Na Hornické muzeum přispěla unie

09.11.2018 12:08

Hornické muzeum funguje v Rudolfově už 22 let a 4 roky je v obnoveném Perkmistrovském domě. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku hornické expozice nebo renesanční tance a divadlo. Na jeho umístění do nových prostor přispěla Evropská unie.

Projekty ROP: Na Hornické muzeum přispěla unie
Foto: topgrant.cz
Popisek: Ilustrační mapa regionálních operačních programů

„Projekt Rekonstrukce Perkmistrovského domu na Hornické muzeum Rudolfov byl podpořen z Regionálního operačního programu Jihozápad. Rekonstrukce celého objektu zahrnovala mimo jiné výměnu oken, dveří, podlah i střechy. Celková dotace byla vyšší než 16,4 milionu korun,“ uvedla Michaela Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který administroval dotaci z EU.

Muzeum bylo založeno roku 1996 Vratislavem Klabouchem v objektu městské knihovny. Díky vedení města Rudolfov, které v roce 2012 uspělo se svou projektovou žádostí ve 23. kole výzvy Regionálního operačního programu Jihozápad, je v obnoveném Perkmistrovském domě. Dnes rozšiřuje nabídku volnočasových aktivit pro cestovní ruch na Českobudějovicku.

„Objekt je vybaven potřebným mobiliářem včetně audiovizuální techniky. Zaměření muzea je rozděleno do tří částí. Expozice hornictví a těžby stříbra v Rudolfovské oblasti včetně historie dolování na území jižních Čech, expozice Rudolf II. a jeho město s náhledem do alchymie, prubířství a mincovnictví. Třetí expozicí jsou pak Stručné dějiny a život města od napoleonských válek po dnešek. Muzeum svým zaměřením získalo jedinečnou pozici mezi muzei v rámci Českobudějovicka i celého Jihočeského kraje. Součástí muzea je také muzejní knihovna a badatelna s možností prezenčního studia odborné literatury a multifunkční sál pro putovní výstavy, přednášky nebo komorní kulturní akce například v rámci hornických slavností,“ sdělil Petr Podhola, místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

22:16 BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

Rok 2018 přinesl z hlediska počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách nepřízni…