Průzkum: Většina obyvatel Prahy 10 nechce novou budovu radnice, ale opravu té stávající

29.12.2015 19:50

Nechceme novou budovu radnice, víme ale, že současná radnice potřebuje změnu. Místo nové budovy by ale měla stačit oprava té stávající. Tak se dají shrnout výsledky průzkumu na vzorku tisícovky obyvatel Prahy 10, který zpracovala společnost Demokracie 2.1.

Průzkum: Většina obyvatel Prahy 10 nechce novou budovu radnice, ale opravu té stávající
Foto: wikipedia.org
Popisek: Městská část Praha 10
reklama

Průzkum probíhal během letošního listopadu. Výsledky napověděly nejen to, jak se místní občané staví k hojně diskutovanému tématu „nové radnice“, ale i k celkové jejich spokojenosti s žitím na Praze 10 a k řadě dalších otázek. Kompletní výsledky dotazníkového šetření úřad plánuje zveřejnit za měsíc, již nyní ale publikoval nejdůležitější část výsledku: zda občané Prahy 10 souhlasí se stavbou nové budovy radnice.

Cílem průzkumu bylo získání zpětné vazby rezidentů Prahy 10 na aktuální možnosti umístění a řešení sídla ÚMČ Praha 10. Z výsledků průzkumu vyplývá zejména znalost obyvatel o současném stavu sídla Prahy 10 – sedmdesát procent dotázaných je o uvažované rekonstrukci či stavbě nové radnice informováno, přičemž 55% účastníků průzkumu preferuje variantu rekonstrukce stávající budovy ÚMČ Praha 10.

Zhodnocení současné budovy úřade je možné charakterizovat slovy dostačující, dostupná, k rekonstrukci či zapadající do okolní zástavby. Naopak klíčovými vlastnostmi, kterými by měla disponovat eventuální nová radnice, jsou dostupnost, přehlednost i reprezentativní vzhled a ekonomická úspornost objektu.

Další příležitost zapojit se do diskuze a vyjádřit svůj názor k projektu nové radnice budou mít občané během participačních setkání s občany, která proběhnou na přelomu ledna a února příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…