Prvňáčci dostali batůžky od Pardubického kraje

03.09.2018 16:16

Bezpečně do školy, tak se jmenuje kampaň Pardubického kraje, díky které už třetím rokem dostávají prvňáčci v celém kraji reflexní batůžky na školní pomůcky nebo přezůvky. V batůžcích najdou i drobné dárky pro bezpečný pohyb po cestě do školy, ale i hry, časopisy a pozvánky na hokej a basket do Pardubic. Do některých prvních tříd se na zahájení školního roku vypravili i radní Pardubického kraje.

Prvňáčci dostali batůžky od Pardubického kraje
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Křesťanskou školu NOE v Pardubicích navštívil 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. „Jednou z vymožeností, kterou nám přinesly události v závěru roku 1989, je i možný rozvoj alternativního školství. V Pardubicích máme například školy waldorfskou, montessori nebo tuto křesťanskou. Každá se pokouší pojmout vzdělávací proces podle svých nejlepších zkušeností a obohacuje a ovlivňuje i ten hlavní proud našeho školství, což je dobře pro nás všechny,“ řekl Roman Línek rodičům prvňáčků. Základní škola NOE letos dospěla do plnohodnotné podoby se všemi devíti ročníky. Podle ředitelky Lenky Macháčkové není určena jen věřícím, těch je zhruba polovina. V každém ročníku je pouze jedna třída s maximálním počtem 20 dětí. Škola si zakládá na intenzivní výuce angličtiny a moderních vyučovacích metodách. V prvních třech ročnících jsou děti hodnoceny pouze slovně. Tvorbě etických a morálních hodnot pak napomáhá křesťanská výchova. Některé zkušenosti předává i dalším školám z okolí.

První školní den zahájil radní pro školství Bohumil Bernášek na Základní škole Aloise Jiráska 139 v Lanškrouně. Zde navštívil v doprovodu paní ředitelky Moniky Duškové tři první třídy. Dětem popřál mnoho úspěchů do nové etapy života a předal jim dárky. Kromě batohů, které obdrželi všichni prvňáci v kraji, dostali školáci i třídní učitelky od radního Bernáška drobnou pozornost. „Zahájení školního roku patří mezi nejhezčí okamžiky mé práce. V dětských tváří je vidět radost, očekávání a trochu i obavy, které jistě v následujících dnech vymizí. Dětem bych rád popřál mnoho šťastných chvil ve školních lavicích a pedagogům snaživé a aktivní žáky a potřebnou dávku trpělivosti a porozumění,“ sdělil radní Bohumil Bernášek.

Náměstek hejtmana Michal Kortyš zavítal do Základní školy v Luži a radní Hana Štěpánová do Základní školy Morašice. Radní Ladislav Valtr navštíví až v úterý dvě základní školy v Chocni, kde se zaměří na kartu první pomoci, kterou krajský balíček obsahuje, a která radí i nejmenším dětem, jak se zachovat při zdraví nebo život ohrožujících situacích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SMS ČR: Policie nám dala za pravdu, bývalý jablonecký primátor spáchal trestný čin

13:53 SMS ČR: Policie nám dala za pravdu, bývalý jablonecký primátor spáchal trestný čin

Sdružení místních samospráv České republiky, které je organizací sdružující téměř 1 900 obcí a měst,…