První čtvrtletí bylo pro Letiště Václava Havla Praha úspěšné

07.05.2015 15:12

Výkony za první čtvrtletí roku 2015 na Letišti Václava Havla Praha potvrzují narůstající zájem o Prahu jako cílovou destinaci. Za první čtvrtletí roku 2015 odbavilo Letiště Václava Havla Praha celkem 2 011 729 cestujících, zatímco za stejné období roku 2014 to bylo téměř o 70 tisíc méně.

První čtvrtletí bylo pro Letiště Václava Havla Praha úspěšné
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo
reklama

„V prvním čtvrtletí letošního roku bylo odbaveno meziročně o 3,58 % cestujících více. Největší nárůst jsme zaznamenali mezi pasažéry ze zemí Evropy a Blízkého východu. Podle aktuálních čísel očekáváme, že by se celkový nárůst  počtu cestujících za rok 2015 mohl pohybovat okolo 3 %,“ komentoval výhled Václav Řehoř, předseda představenstva Českého aeroholdingu.

Mezi země s největším nárůstem cestujících z/do Prahy patří Velká Británie, Belgie, Irsko, Spojené arabské emiráty a Izrael. Top destinacemi z hlediska nárůstu počtu cestujících jsou londýnské letiště Stansted, Řím/Fiumicino, Dublin, Dubaj a Tel Aviv. Letišti se díky navýšení na těchto destinacích podařilo nahradit pokles na linkách z Ruska a Ukrajiny.

Zvýšení objemu přepravy za první čtvrtletí roku je dáno jednak provozem nových linek, které ve srovnatelném období loňského roku ještě nebyly provozovány (např. Paříž/Orly a Istanbul/Sabiha Gokcen), ale zároveň vyšší nabízenou kapacitou na jednotlivých linkách, zejména u tradičních destinací jako je Londýn, Řím či Dubaj. U nově zavedených linek z loňského roku vytíženost rovněž narůstá, což je příslibem jejich rozvoje do budoucna. Průměrná obsazenost všech letů v prvním čtvrtletí 2015 se meziročně zvýšila o 4 procentní body na 71 %.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Audit EU - Pohraniční veterinární stanice funguje bezproblémově

13:30 SVS: Audit EU - Pohraniční veterinární stanice funguje bezproblémově

Státní veterinární správa (SVS) obdržela od Evropské komise závěrečnou zprávu k auditu Pohraniční ve…