První mikrojesle jsou v Pardubickém kraji

6. 1. 2017 17:10

Ministerstvo práce a sociálních věcí umožnilo vznik 72 mikrojeslí, které během tohoto roku zahájí svoji činnost. Mikrojesle jsou podpořeny z Operačního programu Zaměstnanost a bylo na ně uvolněno více než 133 milióny korun. První mikrojesle otevřelo začátkem ledna rodinné centrum Kulihrášek v Pardubicích.

První mikrojesle jsou v Pardubickém kraji
Foto: mpsv.cz
Popisek: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR - logo

„ Zájem obcí i široké veřejnosti o mikrojesle předčil veškerá očekávání, neboť opravdu znamenají podstatné rozšíření škály služeb péče o děti. Pomáhají rodičům lépe skloubit zaměstnání a rodinu. Je velkým úspěchem, že od podání žádostí do vzniku prvních mikrojeslí uplynulo pouze šest měsíců,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Pardubické rodinné centrum Kulihrášek provozuje miniškolku Kuliklubíčko a nově i mikrojesle Kuliklubíčko. „Z otevření máme velkou radost, jelikož se podařilo jednak uspokojit poptávku rodičů, na kterou jsme reagovali, a také se přiblížit snu o snadnější adaptaci nejmenších dětí v malém, rodinném kolektivu,“ řekla Táňa Pipková, koordinátorka rodinného centra.

Mikrojesle jsou kvalitní a finančně dostupná služba určená pro rodiče nejmenších dětí. Jedna pečující osoba poskytuje kvalifikovanou péči dětem od šesti měsíců do čtyř let věku v kolektivu maximálně čtyř dětí.

Tak je zajištěn individuální přístup ke každému dítěti. Mikrojesle jsou nastaveny tak, aby byly finančně dostupné, v provozu jsou pět dní v týdnu minimálně osm hodin denně. Zřizovatelem mikrojeslí může být obec, příspěvková organizace obce, neziskové organizace a právnické osoby vykonávající činnost škol a školských zařízení v partnerství s obcí.

MPSV se zřizovateli spolupracuje a poskytuje jim podporu formou poradenství. Více informací najdete na mikrojesle.mpsv.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Některé telefony ošálíte a odemknete i obyčejnou fotkou

22:45 dTest: Některé telefony ošálíte a odemknete i obyčejnou fotkou

Odemčení obrazovky rozpoznáním obličeje, které nabízejí chytré telefony, je v některých případech sn…