První ročník Garden Food Festivalu proměnil zlínský park k nepoznání

05.09.2016 15:30

Slunečné počasí, mimořádné gastronomické lahůdky i osvědčená klasika, hvězdní hosté a napínavé kuchařské souboje. Takový byl první ročník Garden Food Festivalu ve Zlíně, který navštívilo podle předběžných odhadů organizátorů na 10 tisíc milovníků dobrého jídla a pití. V zámeckém parku mohli během prvního zářijového víkendu ochutnávat z nabídky více než padesáti restaurací a regionálních vystavovatelů.

První ročník Garden Food Festivalu proměnil zlínský park k nepoznání
Foto: Garden food festival
Popisek: První ročník Garden Food Festival
reklama
„Zájem lidí nás příjemně překvapil a předčil naše očekávání. Jsme rádi, že se nám ve Zlíně podařilo uspořádat akci, která zde dosud chyběla. Rádi bychom se zařadili do kalendáře významných akcí města i v dalších letech,“ uvedl za organizátory festivalu Pavel Vysloužil. 
 
 
Velká návštěvnost potěšila nejen organizátory, ale také zástupce restaurací a regionální producenty. Pro návštěvníky uvařily jak tradiční, tak méně známé restaurace ze Zlína a okolí i z dalších koutů Česka, nechyběly i kuchyně zahraniční. Během prosluněného víkendu byl největší zájem o maso z mladého stočtyřicetikilového býka rožněného vcelku, speciality indické kuchyně, ústřice nebo třeba hmyzí speciality, burgery na všechny možné způsoby, ale také domácí šunku a klobásky či tvarůžkové delikatesy. 
 
Nejlepší restaurací se podle hlasování návštěvníků stal zlínský podnik U Johana, následovaný olomouckým Lobsterem a Spa hotelem Lanterna z Velkých Karlovic. 
 
 
Šéfkuchař vítězné restaurace Přemysl Kos se také utkal v kuchařském duelu se Zdeňkem Pohlreichem. Známého televizního šéfkuchaře porazil při přípravě tří pokrmů v časovém limitu 30 minut.V sobotním souboji mezi zdravou a klasickou kuchyní se porota nedokázala shodnout na jednoznačném vítězi a klání tak skončilo remízou. Na pódiu se však vystřídala během víkendu i celá řada hostů jako například Jan Punčochář, Markéta Hrubešová a dalších významných osobností. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM zahájil v Jaroměři rekonstrukci budovy pro Úřad práce a Finanční správu

22:54 ÚZSVM zahájil v Jaroměři rekonstrukci budovy pro Úřad práce a Finanční správu

V průběhu letních měsíců proběhlo za účasti pracovníků ÚZSVM v Náchodě a zhotovitele stavebních prac…