ROP Jihozápad: Unie pomohla městům k dětským hřištím

25.03.2019 17:56

Řada dětských hřišť vznikla v uplynulých letech ve městech díky finanční podpoře Evropské unie.

ROP Jihozápad: Unie pomohla městům k dětským hřištím
Foto: jj-jihozapad.cz
Popisek: ROP Jihozápad - logo

V jihočeském krajském městě s podporou EU vzniklo například hřiště Základní školy Bezdrevská. České Budějovice na ně získalo dotaci vyšší než pět milionů korun prostřednictvím Regionálního operačního programu (ROP) Jihozápad.

Hřiště ZŠ Bezdrevská bylo vybudováno v roce 2014. „Projekt byl součástí Integrovaného plánu rozvoje města s názvem Levý břeh Vltavy. V rámci projektu byl revitalizován dřívější sportovní areál. Obnovili jsme trávník fotbalového hřiště včetně instalace jednoduchého systému zavlažování, vyměnili jsme fotbalové brány a také přístřešky pro střídající hráče. Dále jsme nechali obnovit povrch běžecké dráhy z travnatého na polyuretanový, který splňuje veškeré parametry, normy a certifikace pro víceúčelové sportovní areály. Byla instalována také nová dráha pro běhy na krátké vzdálenosti a rozběh pro skok daleký,“ uvedl místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Petr Podhola.

V areálu nově vznikl prostor pro vrh koulí a hod kriketovým míčkem a bylo vybudováno beachvolejbalové hřiště. „Realizace projektu přispěla ke zlepšení bezpečnosti při volnočasových aktivitách, ke zvýšení atraktivity veřejného prostranství a k rozšíření nabídky možností pro trávení volného času. Mezi přínosy lze rovněž zařadit prevenci sociálně patologických jevů a druhotně i podporu dobrého zdravotního stavu uživatelů sportoviště zlepšováním fyzické kondice,“ doplnila Michaela Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Plzni vyřešil pozemky s nejasným vlastníkem

22:38 ÚZSVM v Plzni vyřešil pozemky s nejasným vlastníkem

Právníci z plzeňského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se v rámci řízení…