ROP Střední Morava využije peníze z EU

03.10.2014 10:06 | Zprávy

Aktuálním tématem v oblasti čerpání evropských fondů v programovém období 2007-2013, které souvisí s jeho uzavíráním, je nevyužití finančního rámce, který měla Česká republika k dispozici. ROP Střední ovšem patří - s ohledem na využití finančního plánu - mezi operační programy s nejnižším rizikem.

ROP Střední Morava využije peníze z EU
Foto: topgrant.cz
Popisek: Ilustrační mapa regionálních operačních programů

Uzavírání nyní již starého období 2007-2013 bude aktuálním tématem až do jara 2016, kdy budou probíhat poslední platby (proplatit lze výdaje uskutečněné do 31.12.2015). Odhaduje se, že z finančního rámce roku 2014 Česká republika nevyčerpá až 24 miliard korun. Celkově nevyčerpaná částka za celé období by dle odhadů mohla dosáhnout až 50 miliard korun. Podle dnes známých informací využije ROP Střední Morava celou finanční alokaci programu a spolu s dalšími dvěma Regionálními operačními programy tak patří mezi programy s nejnižším rizikem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Bydlení

Jaká pravidla navrhujete pro spravedlivé rozdělování městských bytů a pro sociální bydlení? Proč jste je neprosadili za Bartoše? A máte taky řešení celkové bytové krize? Respektive každý tvrdí, že je má, ale že by se něco změnilo, to fakt ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Veřejnost může ovlivnit budoucnost větrných a solárních elektráren

22:33 Ombudsman: Veřejnost může ovlivnit budoucnost větrných a solárních elektráren

Víte, že ve vašem okolí mohou vyrůst větrné nebo solární elektrárny?