Rada ERÚ schválila rezortní působnost členů a zveřejnila jednací řád

23.08.2017 17:44

Rada Energetického regulačního úřadu na svém ustavujícím jednání schválila Jednací řád Rady ERÚ a další interní směrnice dané zákonem – organizační, podpisový a spisový řád ERÚ. V rubrice Rada ERÚ na webových stránkách úřadu budou následně publikovány výtahy z Radou schválených zápisů z jejích jednání. V případě důležitých rozhodnutí bude veřejnost upozorněnai tiskovou zprávou.

Rada ERÚ schválila rezortní působnost členů a zveřejnila jednací řád
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

V průběhu jednání si členové Rady schválil i také vymezení rezortů. Rozdělení kompetencí jednotlivých radních reflektuje jejich individuální odborné zaměření i dřívější zkušenosti s jednotlivými obory činnosti. Působnost byla stanovena následovně:

Vladimír Outrata bude v prvních třech letech svého funkčního období v Radě ERÚ vykonávat předsednickou funkci. Kromě povinností předsedy se bude věnovat plynárenství. V tomto oboru pracoval déle než 30 let a dál se mu věnoval i coby někdejší místopředseda ERÚ pro regulaci.

Vratislav Košťál převezme gesci nad právní agendou ERÚ, nad komunikací a vědou a výzkumem. Zde dobře zúročí mj. zkušenosti z České národní banky, kde byl hlavním právníkem ochrany spotřebitele. Do jeho působnosti spadá i vnější komunikace úřadu.

Rostislav Krejcar povede útvary věnující se podpoře POZE, statistice energetiky a provozu ERÚ. S danými obory má dlouholeté zkušenosti ze státní správy, působil v nich i jako vědecký pracovník nebo nezávislý konzultant.

Jan Pokorný bude mít na starosti zejména regulaci teplárenství. Této oblasti se věnoval už při svém působení na Minister stvu průmyslu a obchodu i v rámci soukromé sféry. Dále bude dohlížet na agendu licencí ERÚ a činnost vyplývající z nařízení REMIT.

Vladimír Vlk se zaměří na agendu kontrol a regulaci elektroenergetiky. V energetice působil naprostou většinu své dosavadní kariéry, zkušenosti dál předával coby poradce několika ministrům, státním institucím i soukromým podnikům.

Aktuální informace o činnosti Rady ERÚ můžete průběžně sledovat na webu úřadu (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Web Top 100 - Internetové stránky ČEZ kralují mezi weby českých průmyslových a energetických firem

22:11 ČEZ: Web Top 100 - Internetové stránky ČEZ kralují mezi weby českých průmyslových a energetických firem

Nová česká, německá a francouzská mutace, vylepšená zákaznická sekce nebo užití profesionálních a un…