Radiožurnál a Radio Wave nabídnou reportáže z Fashion Week v Londýně

17.02.2016 13:12

Stanice Českého rozhlasu Radiožurnál a Radio Wave přinesou novinky z letošního Fashion Week v Londýně. Moderátorka Veronika Ruppert odvysílá pro posluchače přímo z místa reportáže a rozhovory o módě, špičkových návrhářích a nových talentech. Na Fashion Week se představí i několik českých návrhářů. Hodnotit je budou experti módního průmyslu včetně zástupců platformy Not Just a Label.

Radiožurnál a Radio Wave nabídnou reportáže z Fashion Week v Londýně
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

„Připravujeme na 19. a 20. února živé vstupy přímo z centra dění. Posluchači se dozví, jak čeští designéři obstáli v zahraniční konkurenci, jakou mají šanci v Británii prorazit a v neposlední řadě, jaké trendy londýnský týden módy představil na přehlídkových molech,“ uvedla moderátorka Českého rozhlasu Veronika Ruppert.

Fashion Week patří k nejprestižnějším a největším módním akcím na světě. Jeho tradice sahá do poloviny osmdesátých let 20. století. Své kolekce na něm prezentují špičkové britské módní značky a návrháři jako Vivienne Westwood, Gareth Pugh nebo Burberry, ale prostor pravidelně dostávají i módní talenty z celého světa.

„V letošním roce se podařilo navázat úzkou spolupráci s platformou Not Just a Label (NJAL), což je v současné době nejlepší odrazový můstek pro každého talentovaného návrháře, který chce prorazit na mezinárodním poli. Měsíční online návštěvnost NJAL adresy se pohybuje v řádech desítek milionů, nicméně NJAL je současně i respektovaným partnerem pro světoznámé módní značky ve vyhledávání nových jmen. Zástupci NJAL včetně šéfa právě pro talent scouting se osobně setkají s návrháři přímo na výstavě a dají mladým českým talentům cennou zpětnou vazbu,“ řekla Edita Kudláčová z Kreativního centra (HUB) Českého rozhlasu, které mezinárodní spolupráci s NJAL projektově připravilo.

Součástí Fashion Week je i projekt Last Fata Morgana, kterou připravilo České centrum v Londýně. Jde o jednu z výstav v prostoru Somerset House v centru Londýna. Dům bude plný prací mladých tvůrců z celého světa, na které se může vedle novinářů a profesionálů, podívat i široká veřejnost. Sedm návrhářů z pražské UMPRUM vybral vedoucí Ateliéru módní tvorby Pavel Ivančic. Jejich práce spojuje nový přístup k tradičním lokálním technikám - představí například tvarově extravagantní plstěné klobouky, gobelínové šaty nebo nová oděvní podoba původní Československé výtvarné techniky Art Protis.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

22:33 Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

Kapitáni rekreačních lodí v největším jihočeském veřejném přístavu pro rekreační lodě v Hluboké na V…