Radiožurnál startuje nový Olympijský rok

10.02.2017 8:41

Osm českých sportovních hvězd spolupracuje s Radiožurnálem. Přesně rok před začátkem zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu spouští projekt Olympijský rok, který nese podtitul Zanechat stopu!

Radiožurnál startuje nový Olympijský rok
Foto: Český rozhlas
Popisek: Olympijský rok na Radiožurnálu

Celý rok bude Radiožurnál trávit s biatlonistkou Gabrielou Koukalovou, snowboardistkami Ester Ledeckou a Evou Samkovou, rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou, hokejovým trenérem Josefem Jandačem, sjezdařem Janem Hudcem, skokanem na lyžích Romanem Koudelkou a paralympionikem Patrikem Hetmerem, který vyniká v alpském lyžování. Společnou linkou všech příběhů je nejen cesta na zimní hry ale také speciální logo Olympijského roku, do kterého se prolínají stopy všech zúčastněných sportovců. Z toho vychází i podtitul projektu - Zanechat stopu!.

„První Olympijský rok, který jsme natáčeli před olympijskými hrami v Riu, vyvolal velký zájem ze strany posluchačů. Proto jsme rádi, že se nám i letos podařilo dát dohromady velmi silnou osmičku sportovců, kteří s námi stráví následující rok,“ říká šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan. Velkou odezvu na první díl potvrzuje i předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval: „Celý cyklus byl s nadšením přijat nejen sportovci, kteří v něm vystupovali, ale v celém sportovním prostředí“.

exkluzivním videu pro Radiožurnál projekt chválí také Eva Samková: „Jdu to toho s Radiožurnálem a budeme natáčet Olympijský rok. Slyšela jsem už pár dílů před olympiádou v Riu a přijde mi to super. Mně se to moc líbilo, myslím, že tam byla Simča, Krpoš“, zmiňuje Samková své kolegy, se kterými Radiožurnál natáčel při poslední olympiádě. Mezi hlavními tvářemi tehdy figurovali zlatý medailista Lukáš Krpálek, dvojnásobný medailista Josef Dostál, plavkyně Simona Baumrtová nebo tenistka Lucie Šafářová. „Já jsem to ráda poslouchala a občas jsem i nevylézala z auta, abych to doposlechla“, dodává Eva Samková.

Radiožurnál bude i tentokrát mapovat dvanáct měsíců příprav sportovců i vyvrcholení jejich kariéry v Pchjongčchangu. V časosběrných seriálech, sérii dokumentů i na webu a sociálních sítích nabídne pohled do zákulisí příprav na hry. Natáčet budou elitní sportovní reportéři Radiožurnálu i speciální reportér – moderátorka Radiožurnálu Lucie Výborná.

Olympijský rok vzniká ve spolupráci s Českým olympijským výborem a má i dobročinný rozměr. Chystá se speciální kolekce k dražbě, jejíž výtěžek podpoří Nadační fond Českého rozhlasu a Českou olympijskou nadaci. Podrobnosti o celém projektu čekejte ve vysílání Radiožurnálu, na speciální microsite i Facebooku a Twitteru stanice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Odchov mládětete ohroženého supa kapucína neprobíhal zcela bez komplikací

16:51 Zoo Ostrava: Odchov mládětete ohroženého supa kapucína neprobíhal zcela bez komplikací

Chovná sezóna supů v naší zoo byla v letošním roce u některých druhů úspěšná, u některých neúspěšná…