Radní města Prostějova a Olomouckého kraje jednali o severním obchvatu

12.11.2015 9:30

Výkupy pozemků pro tzv. severní obchvat města Prostějova, Národní olympijské centrum nebo řešení odpadové problematiky v kraji. To byla stěžejní témata společného jednání Rady města Prostějova a Olomouckého kraje, které se uskutečnilo začátkem tohoto týdne v Prostějově.

Radní města Prostějova a Olomouckého kraje jednali o severním obchvatu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silnice, ilustrační foto

„Shodli jsme se na tom, že řešení výkupů pozemků pro severní obchvat Prostějova je prioritou jak pro město, tak pro kraj. Obchvat přijde celkem na 400 milionů korun, z toho částka potřebná na výkupy je alokována v rámci projektu ITI do roku 2018. Aktuálně zbývá vykoupit 118,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.
Národní olympijské centrum je společným projektem Olomouckého kraje, města Prostějova a společnosti TK Plus.

"Ministerstvo školství tento pilotní projekt považuje za jeden z nejlépe připravených a my čekáme, až se na něj objeví peníze schválené ve státním rozpočtu. Pak bude možné zabývat se také investiční částí a financováním provozu," pokračoval Rozbořil.

„Poslední významnou oblastí, kterou jsme diskutovali, bylo téma odpadového hospodářství v kraji, nikoliv ovšem vznik spalovny,“ uzavřel hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

„Pan hejtman v podstatě shrnul vše důležité, k obchvatu bych snad jen dodala, že pozemky na severní obchvat nebude vykupovat pouze Olomoucký kraj, vstupovat do toho bude i město Prostějov, které bude určité pozemky vykupovat pro své potřeby,“ potvrdila primátorka města Prostějova Alena Rašková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: V okolí Dukovan budou znít sirény a cvičit vojáci

22:30 ČEZ: V okolí Dukovan budou znít sirény a cvičit vojáci

Nejrozsáhlejší letošní havarijní cvičení začne v pondělí 20. září dopoledne v Jaderné elektrárně Duk…