Ředitel Národního divadla opětovně zvolen do boardu Opera Europa

27.05.2017 16:47

Zasedání prestižní mezinárodní organizace Opera Europa proběhlo 18. – 20. 5. 2017 v Kyjevě. Národní divadlo reprezentoval ředitel prof. MgA. Jan Burian a ředitelka Opery ND a SO Silvia Hroncová. Jan Burian byl znovu zvolen za člena Boardu Opera Europa a v panelové diskusi vystoupil s přednáškou „Business Models for Central and Eastern Europe today“.

Ředitel Národního divadla opětovně zvolen do boardu Opera Europa
Foto: narodni-divadlo.cz
Popisek: Národní divadlo v Praze

Dalšími učastníky panelové diskuse byli Umberto Bellodi (La Scala, Milano), Peter Sotošek Štular (Lublaň) a Renata Borowska (Poznaň). Silvia Hroncová v panelové diskusi vystoupila na téma: Repertoire or Broadway: the future of the ensemble in the 21. st century Marketplace. Diskusi moderoval renomovaný režisér David Poutney (Cardiff), vystoupil Jiří Heřman (Národní divadlo v Brně), Aviel Cahn (Vlaanderen), Jan Lathan Koenig (Moskva) a Vasil Vovkun (Lvov). Silvia Hroncová na koprodukčním fóru prezentovala připravované premiéry Opery.

Vedení Národního divadla a Opery absolvovalo v Kyjevě řadu pracovních schůzek a navštívilo vybrané divadelní inscenace („Nabucco“, koncertní gala „Bravo operetta", „Grofka Marica“).

OPERA EUROPA

Organizace Opera Europa v současné době sdružuje 174 divadel a hudebních festivalů celkem z 47 zemí, například: z Anglie, Německa, Dánska, Francie, Belgie, Španělska, Itálie, Ruska, Lucemburska, Estonska, Finska, Portugalska, Norska, Švédska, Islandu; z těch vzdálenějších destinací např. z Ománu, Turecka, Severní Koreje, Japonska, Chile, Austrálie a USA.

Mezi hlavní aktivity organizace patří pořádání konferencí v členských zemích. Program konferencí se zaměřuje na rozvoj současných praktických zájmů hudebních divadel a festivalů, mezi které patří zejména: maximalizace příjmů, rozvoj operního publika, nové technologie, řízení lidských zdrojů, PR a marketing, sponzoring a fundraising aj. Cílem konferencí, které jsou pořádány dvakrát za rok, je propagace opery jako stále živého hudebního žánru a zároveň inspirativní výměna profesních zkušeností pracovníků managementů operních domů a festivalů. Příští setkání proběhne v Parmě v říjnu 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Znojmo: Prvodárci darovali 23 940 ml krve

14:21 Nemocnice Znojmo: Prvodárci darovali 23 940 ml krve

Již podruhé se Nemocnice Znojmo zapojila do akce 450 ml NADĚJE. V rámci náboru prvodárců jich 5. pro…