Ředitelkou Státního fondu rozvoje bydlení byla jmenována Eva Helclová

18.09.2017 18:22

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová jmenovala novou ředitelku SFRB. Stala se jí JUDr. Ing. Eva Helclová, která v čele Fondu vystřídá Ing. Františka Hadáčka. „Panu Františkovi Hadáčkovi děkuji za dosavadní kvalitní vedení našeho Fondu a odvedenou práci,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Ředitelkou Státního fondu rozvoje bydlení byla jmenována Eva Helclová
Foto: Státní fond rozvoje bydlení
Popisek: Státní fond rozvoje bydlení, logo

Eva Helclová se na post ředitelky SFRB vrací po ukončení rodičovské dovolené. „Považuji SFRB za důležitý nástroj politiky bydlení a těší mne, že se mohu zapojit do procesu jeho zásadní proměny, kterou nedávno avizovalo MMR. Je třeba maximálně využít jeho možností a usnadnit realizaci investičních projektů v obcích. “

Eva Helclová (*1981) působila od roku 2010 na MMR jako ředitelka odboru bytového práva, analýz a metodického řízení SFRB a do roku 2011 vykonávala funkci ředitelky odboru politiky bydlení Ministerstva pro místní rozvoj. Dlouhodobě se tedy zabývá politikou bydlení, tvorbou právních předpisů a analýz v oblasti bytové politiky, včetně oblasti sociálních aspektů bydlení.

Ředitelkou SFRB se stala v roce 2014. SFRB je důležitým nástrojem podpory rozvoje bydlení, podporuje výstavbu bytů, ať financovanou obcemi či soukromými investory, přispívá k opravám a modernizaci bytového fondu a výstavbě technické infrastruktury. Svojí činností pomáhá k naplňování cílů politiky bydlení a rozvoje obcí, měst a regionů.

K plnění úkolů užívá finanční zdroje v souladu s § 3 zákona č. 211/2000 Sb., o Státním fondu rozvoje bydlení a v souladu s nařízením vlády, kterým jsou stanoveny podmínky poskytování státní podpory bydlení podle jednotlivých programů. V rámci těchto programů poskytuje Fond finanční prostředky především formou úvěrů na podporu bydlení a rozvoje obcí, měst a regionů a za tímto účelem sjednává smlouvy s obcemi i s jednotlivými příjemci podpory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Vzdělávací systém nepočítá s žáky s odlišným mateřským jazykem

21:26 Veřejný ochránce práv: Vzdělávací systém nepočítá s žáky s odlišným mateřským jazykem

Ombudsmanka ve spolupráci s organizací META, o.p.s., uspořádala konferenci k současné situaci ve vzd…