Ředitelství silnic a dálnic: Dostavba dálnice D7 letos opět pokročí

14.03.2020 19:33

V sídle lounského městského úřadu se uskutečnilo další z pravidelných setkání starostů, zastupitelů a zástupců dalších institucí dotčených výstavbou dálnice D7 se zástupci ŘSD ČR.

Ředitelství silnic a dálnic: Dostavba dálnice D7 letos opět pokročí
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Dostavba dálnice D7 od Slaného k provozovanému úseku u Postoloprt je jednou z hlavních priorit Ředitelství silnic a dálnic. „Mohu všechny přítomné ujistit, že finančně máme dostavbu chybějících úseků zajištěnou. V tomto roce máme prostředky jak na přípravu, tak na realizaci,“ uvedl na úvod setkání generální ředitel ŘSD ČR Radek Mátl. Vzhledem k agendě, která je s přípravou dálničních úseků spojená, a vzhledem k tomu, že část od Slaného až k Panenskému Týnci spadá do Středočeského kraje, informoval generální ředitel také o tom, že se ŘSD ČR rozhodlo posílit tým přípravy dálnice o pracovníky Závodu Praha, kteří mají s přípravou dálnic největší zkušenosti.

Zástupci chomutovské Správy ŘSD následně podrobně popsali stav přípravy všech chybějících částí dálnice D7. „V letošním roce zahájíme zkapacitnění obchvatu Loun, kde jsme těsně před uzavřením smlouvy se zhotovitelem. A pevně doufám, že se nám v závěru roku podaří zahájit také zkapacitnění obchvatu Chlumčan, kde v brzké době vyhlásíme výběrové řízení na zhotovitele,“ přiblížil přípravu dvou úseků vedoucí úseku výstavby Správy Chomutov Marek Sotona. Podle něj by měly následovat tři úseky okolo Slaného po hranice Středočeského a Ústeckého kraje a jako poslední bude realizováno zkapacitnění obchvatu Postoloprt, kde bylo nutné najít řešení v souvislosti se záplavovým územím Chomutovky a hladinou stoleté vody. Harmonogram počítá s kompletním dokončením dálnice D7 v roce 2027. Na konci příštího roku bude uvedeno do provozu zkapacitnění obchvatu Panenského Týnce. Stav realizace a letošní dopravní omezení v souvislosti s realizací stavby podrobně popsal dopravní inženýr Václav Marvan.

Ředitel chomutovské Správy ŘSD Martin Vidimský zastupitele obcí přiléhajících k silnici I/7 také informoval o plánovaných opravách v Ústeckém kraji a na silnici I/7. Stěžejní bude rozsáhlá oprava mostu u Kutrovic, kterou vzhledem ke stavu konstrukce již nelze odkládat.

Přítomné starosty a zastupitele obcí v závěrečných dotazech nejvíce zajímaly termíny realizace jednotlivých úseků a možnosti jejich zkrácení. Snaha dokončit dálnici je pro všechny obce prvořadá, proto nabízejí pomoc například v otázkách majetkoprávního vypořádání.

O dalším postupu přípravy a realizace dálnice D7 bude ŘSD ČR informovat v průběhu května letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MMR: Návod na projektové a finanční řízení projektů z evropských fondů nabídnou semináře v regionech

16:51 MMR: Návod na projektové a finanční řízení projektů z evropských fondů nabídnou semináře v regionech

Ministerstvo pro místní rozvoj na podzim připravilo další sérii oblíbených seminářů, zaměřených na p…