Ředitelství silnic a dálnic obhájilo certifikát kvality

29.09.2016 10:49

Certifikát shody systému managementu kvality ŘSD ČR s ISO 9001:2008 („certifikát kvality“) byl udělen generálnímu ředitelství ŘSD ČR, Závodu Praha a Správě Plzeň pro výkon činností v oblasti výstavby a modernizace dálnic a silnic I. třídy již v roce 2010. Na základě tzv. recertifikačního auditu, který provedla akreditovaná certifikační autorita DEKRA Certification s.r.o. na přelomu srpna a září 2016, byla platnost Certifikátu kvality prodloužena do 14. 9. 2018.

Ředitelství silnic a dálnic obhájilo certifikát kvality
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Jednoznačnými přínosy zavedení systému řízení kvality do procesů předinvestiční přípravy staveb, investiční přípravy staveb a vlastní realizace staveb, tedy do procesů, které rozhodují o konečných nákladech výstavby a následného provozu pozemních komunikací, je zvýšení hospodárnosti a účelnosti vynakládání finančních prostředků, sjednocení a zprůhlednění realizovaných procesů, zlepšování realizace procesů na základě hodnocení měřitelných parametrů a rozvoj podnikové kultury a aktivizace zaměstnanců.

Na základě pozitivních zkušeností byl v roce 2015 systém managementu kvality rozšířen na všechny procesy a v současné době je aplikován všemi organizačními útvary Ředitelství silnic a dálnic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS navazuje spolupráci s Univerzitou Karlovou

22:20 ÚOHS navazuje spolupráci s Univerzitou Karlovou

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima dne…