Ředitelství silnic a dálnic zahajuje opravu druhé poloviny mostu na silnici I/6 u obce Hůrky u Karlových Varů

29.03.2016 18:03

V roce 2015 byla odbourána levá polovina mostu ve směru Kalovy Vary – Praha a nahrazena novou mostní konstrukcí. Dnes byly zahájeny stavební práce na druhé polovině mostu.

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje opravu druhé poloviny mostu na silnici I/6 u obce Hůrky u Karlových Varů
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Most se nachází na silnici I/6 v km 108,7. Objekt je v blízkosti obce Hůrky u Karlových Varů.

Vedení dopravy:

Pro jízdu od Karlových Varů ke staveništi i za místem stavby dále do kopce jsou k dispozici dva jízdní pruhy o šířce 3,50 až 3,75 m. Již od výjezdu z Karlových Varů bude provoz těžkých vozidel dovolen pouze v pravém jízdním pruhu. Před staveništěm bude postupně snížena rychlost jízdy až na 30 km/hod a těsně před příjezdem ke staveništi bude provoz z obou pruhů stažen do levého jízdního pruhu, který bude použit pro průjezd staveništěm. V zúženém místě u mostu jsou jízdní pruhy v okolí staveniště v celkové délce asi 75 m upraveny do přímého směru, aby se dosáhlo co možná nejvíce plynulého průjezdu zúženým místem.

Pro jízdu do Karlových Varů bude stejně jako za běžných podmínek využíván jeden jízdní pruh. Také v tomto směru bude v průjezdu přes most jízdní pruh upraven do přímého směru. Rychlost jízdy bude před staveništěm snížena dopravním značením až na 30 km/hod a v průjezdu staveništěm bude zajištěna snížená rychlost průjezdem přes dvě vyfrézované plochy v povrchu vozovky před mostem v obou směrech.

Z důvodu bezpečnosti nelze vpustit do uzavírky dva kamiony jedoucí proti sobě. Před vjezdem do prostoru staveniště bude doprava řízena pracovníky zhotovitele, kteří zajistí, aby tato situace nenastala. Během nočního provozu bude doprava řízena kyvadlově světelným signalizačním zařízením.

Noční provoz je pro účely této stavby určen pro dobu od 22.00 hodin do 5.00 hodin.

V této době bude provoz přes staveniště veden v jednom jízdním pruhu (podél římsy hotové části nového mostu) a bude řízen světelným signalizačním zařízením. Druhý pruh procházející staveništěm bude na dobu nočního provozu uzavřen příčnou závorou. Uzavření tohoto pruhu (přilehlého ke staveništi) bude na dobu nočního provozu provedeno z obou stran.

Stavební práce budou dle předpokladu probíhat do 30. 06. 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČHMÚ: Kvalita ovzduší na území České republiky v roce 2019

22:28 ČHMÚ: Kvalita ovzduší na území České republiky v roce 2019

Úsek kvality ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydává první část předběžné zprávy …