Rekonstrukce části dětského pavilonu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem začala

27.07.2015 10:15

Rozsáhlou rekonstrukcí prochází v době od 22. července 2015 do 30. září 2015 přízemí budovy D2 dětského pavilonu Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice, o. z., kde se budují nové ambulance, stacionáře a centrální šatny pro zaměstnance. Rekonstrukce části dětského pavilonu přijde přibližně na 22 000 000 korun.

Rekonstrukce části dětského pavilonu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem začala
Foto: Krajská zdravotní
Popisek: Nemocnice Ústí nad Labem, Krajská zdravotní.

Stavební práce si vyžádaly od 22. července uzavření hlavního vchodu dětského pavilonu D2, které potrvá až do konce září 2015. Pacienti mířící na dětskou pohotovost, do příjmové ambulance dětské chirurgie (akutní a poradny), příjmové ambulance dětské kliniky UJEP musí využívat vchodu vedlejší budovy D1. Ambulantní pohotovost pro děti a dorost nadále ordinuje ve všední dny od 18:00 do 21:00 hodin. O víkendech a ve svátek od 09:00 do 20:00 hodin.

Příjem k porodu na porodní sál je přes vstup do budovy D1,  a to přes porodnickou ambulanci ve 4. nadzemním podlaží. Pro návštěvy je provizorně určen zadní vchod do objektu D2, který je otevřen do 22.00 hodin. (Netýká se tatínků, případně jiných osob, doprovázejících maminku k porodu. Ti rovněž využívají vstupu do D1, přes porodnickou ambulanci). Stavební práce na rekonstrukci části dětského pavilonu si vyžádaly omezení parkování na přilehlých parkovištích.

Rekonstrukce pavilonu si také vynutila uzavření lůžkové části porodnice (šestinedělí) – nadstandard, která sídlí ve třetím nadzemním podlaží pavilonu D2. Přes oddělení vede dočasně spojovací cesta mezi jednotlivými budovami dětského pavilonu. Je určena pouze pro personál, přístup je na čipové. Trasy mezi jednotlivými budovami jsou označeny směrovkami. Posílena je také ostraha Masarykovy nemocnice, kdy pracovníci poradí pacientům s orientací na jednotlivé ambulance a oddělení dětského pavilonu nebo je doprovodí.

Rekonstrukce dětského pavilonu D2 provází zvýšená hluková zátěž. Stavební práce probíhají každý den od 6.00 do 22.00 hodin.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan

22:01 České dráhy: Mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan

V sobotu 30. listopadu vypraví České dráhy historický mikulášský vlak. Ze stanice Brno dolní nádraž…