Robosoutěž poprvé opustí půdu ČVUT. O víkendu se představí ve speciální exhibici na Výstavišti Praha

21.06.2019 8:17 | Zprávy

Robosoutěž ČVUT pořádá tuto neděli v 11 hodin speciální exhibici v Kingston aréně na festivalu Maker Faire Prague v Průmyslovém paláci Výstaviště Praha.

Robosoutěž poprvé opustí půdu ČVUT. O víkendu se představí ve speciální exhibici na Výstavišti Praha
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Po deseti letech existence populární studentské soutěže LEGO robotů, jejíž finále se tradičně odehrává v posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT, se tak nejlepší robotická vozítka představí širšímu publiku. Speciální exhibice bude trvat zhruba 2 hodiny a utká se v ní 12-15 finalistů jarní soutěže základních škol a odpovídajících stupňů víceletých gymnázií. Návštěvníci festivalu Maker Faire Prague kromě toho uvidí i další kreativní univerzitní projekty.

Ve finále letošní Robosoutěže pro 2. stupeň ZŠ a odpovídajících tříd víceletých gymnázií, kterou pořádal tým Katedry řídicí techniky FEL ČVUT (ZDE) koncem dubna, museli stavebnicoví roboti v časovém limitu 90 vteřin zcela samostatně přesunout a případně roztřídit co nejvíc barevných kostek rozmístěných na soutěžní ploše do předem definovaných skladišť. Soutěžní úkol byl těžký a v konkurenci 110 týmů zvítězily ty, které dobře promyslely strategii i design a dokázaly naprogramovat roboty tak, aby se eliminovala náhoda a chyby senzorů. Pro velký zájem se však finále konalo ve 3 dnech a absolutní vítěz nebyl vyhlášen.

Speciální exhibice Robosoutěže se uskuteční ve spolupráci se společností Kingston Technology (ZDE) tuto neděli v 11 hodin na festivalu novodobých kutilů Maker Faire Prague (ZDE). Celkem 12 až 15 nejúspěšnějších robotů z jarního kola zde bude bojovat o celkové vítězství ve dvouhodinové bitvě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…