Rourovna ArcelorMittal vyrábí trubky s polypropylénovým povlakem

12.03.2013 18:11

Rourovna ArcelorMittal Tubular Products Ostrava (AMTPO), dceřiná společnost hutního podniku ArcelorMittal Ostrava, začala úspěšně vyrábět trubky na přepravu pitné vody, ropy a plynu s novým typem vnějšího povlaku.

Rourovna ArcelorMittal vyrábí trubky s polypropylénovým povlakem
Foto: Archiv
Popisek: Arcelor Mittal

Polypropylénový povlak nanášený ve třech vrstvách chrání ocelové bezešvé nebo svařované trubky proti korozi. Umí zabránit také mechanickému, tepelnému a chemickému poškození během provozu, přepravy, skladování a instalaci trubek. Rourovna nyní začíná plnit první zakázky pro tento výrobek.

„Polypropylénová izolace vyniká tvrdostí a hladkým povrchem Využívá se tam, kde je požadována odolnost povlaku proti poškození oděrem, především ve skalnatých podložích,“ říká Aleš Král, ředitel pro výrobu v AMTPO. Polypropylénová izolace je také odolnější proti vysokým teplotám. Je určena pro pracovní teploty od mínus 20 až do plus 110 °C, zatímco například běžnější izolace polyetylénová, kterou ostravská rourovna také nabízí, se používá pro rozsah pracovních teplot od mínus 20 do plus 60 °C.

ArcelorMittal Tubular Products Ostrava a.s. je největším výrobcem trubek v České republice. Nosným výrobkem jsou bezešvé trubky v provedení trubek hladkých, závitových, přírubových a olejářských. Společnost dále vyrábí svařované trubky se šroubovicovým svarem pro plynárenský průmysl. Roční kapacita výroby bezešvých a svařovaných trubek je 320 000 tun. ArcelorMittal Tubular Products Ostrava má 1047 zaměstnanců a je dceřinou společností ArcelorMittal Ostrava a.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Nové velkokapacitní odstavné kolejiště tramvají v Hostivaři je ode dneška v provozu

22:27 DPP: Nové velkokapacitní odstavné kolejiště tramvají v Hostivaři je ode dneška v provozu

Více než tři kilometry kolejí na ploše větší než fotbalové hřiště dnes přibylo do tramvajové sítě Pr…