S ČD Tipem na advent v Drážďanech za čtyři stovky

18.11.2013 16:40 | Zprávy

České dráhy připravily atraktivní nabídku pro cestující, kteří plánují předvánoční návštěvu saské metropole Drážďan.

S ČD Tipem na advent v Drážďanech za čtyři stovky
Foto: red
Popisek: ČD - logo

V období od 30. listopadu do 22. prosince můžou vyrazit s výhodnými jízdenkami ČD Tip „Advent v Drážďanech“ z Prahy do Drážďan a zpět za cca 440 korun (16 EUR). Jízdenky platí ve 2. třídě přímých vlaků EuroCity. Nákup jízdních dokladů bude možný na eShopu ČD, předprodej začne v pátek 15. listopadu.

Adventní jízdenky do Drážďan (Dresden Hbf) je možné zakoupit ze stanic Praha hl.n. nebo Praha-Holešovice. Jsou vždy zpáteční, výchozí z ČR, a platí ve 2. třídě vyjmenovaných vlaků EC. Jízdní doklad platí pro cestu tam pouze ve vlaku, který je na jízdním dokladu uveden. Z Prahy do Drážďan je možné cestovat vlaky EC 178 Alois Negrelli nebo EC 176 Johannes Brahms s odjezdy z Prahy hl.n. v 6:29 nebo 8:29. Cesta zpět je možná jakýmkoliv vlakem EC v týž den do 24:00 hod.

ČD Tip „Advent v Drážďanech“ je v prodeji výhradně přes eShop ČD, nikoliv pomocí služby TeleTiket, přičemž jízdenku nelze vyzvednout v železniční stanici. Výlet do Drážďan je možné uskutečnit v období od 30. 11. do 22. 12. 2013, jízdenky jsou v prodeji od 15. 11. do 19. 12. 2013. Nákup jízdenek je potřeba provést vždy nejpozději 3 dny před odjezdem vlaku. Nabídku lze využít pouze do vyčerpání stanoveného limitu počtu jízdenek na vlak a den (kontingent).

Cestující má povinnost si jízdenku vytisknout a předložit ve vlaku ke kontrole. Jízdenka je nepřenosná (vydaná na jméno cestujícího) a cestující se musí prokázat průkazem, jehož číslo uvedl během nákupu ne eShopu ČD. Jízdenku ČD Tip nelze z důvodů na straně cestujícího vrátit ani vyměnit.

Během výluky 2. a 3. 12. 2013 je jízdní doklad platný i v náhradní autobusové dopravě mezi stanicemi Ústí n. L. hl.n. a Dresden Hbf a zpět a v následných náhradních vlakových spojích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: České dráhy

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS: Hasiči v pátek zasahovali u stovek událostí

11:17 HZS: Hasiči v pátek zasahovali u stovek událostí

V?souvislosti s?masivním výpadkem elektrické energie 4. července 2025 vyjeli hasiči k více než třem …