S americkými investory CzechInvest dosud dojednal investice za více než 80 miliard korun

30.10.2018 22:02 | Zprávy

Generální ředitelka CzechInvestu Jirotková na návštěvě Washingtonu a New Yorku.

S americkými investory CzechInvest dosud dojednal investice za více než 80 miliard korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Během své návštěvy Spojených států amerických ve dnech 21. až 26. října 2018 generální ředitelka agentury CzechInvest Silvana Jirotková zavítala do Washingtonu a New Yorku. V hlavním městě navštívila velvyslance České republiky v USA Hynka Kmoníčka. V New Yorku si prohlédla zdejší slavnou burzu a zúčastnila se investičního fóra pořádaného Českou republikou a Slovenskem ke 100. výročí založení Československa v Bohemian National Hall. Setkává se také s americkými firmami, které v Česku již působí, i s těmi, které své investice do České republiky teprve zvažují.

„Američtí investoři patří v České republice k těm nejvýznamnějším. Do roku 2017 zde s naší podporou investovali přes 80 miliard korun, což je řadí na třetí místo pomyslného žebříčku, za Německo a Japonsko,“ shrnuje význam amerických investic pro Českou republiku Silvana Jirotková, generální ředitelka CzechInvestu. Ve Spojených státech amerických se potká s nejvýznamnějšími americkými investory v Česku jako jsou GE Aviation, Yankee Candle, Honeywell či AT&T.

Cestu po USA ředitelka Jirotková zahájila v neděli 21. října 2018 ve Washingtonu. Povečeřela zde s velvyslancem ČR v USA Hynkem Kmoníčkem a Vladimírem Bärtlem, náměstkem ministra průmyslu a obchodu. Tématem setkání byly česko-americké obchodní vztahy a místní spolupráce agentur CzechInvest a CzechTrade.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Rozklad EU

Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Základní priorita - posílení ekonomiky, ne lepení děr v rozpočtech

13:21 Hospodářská komora: Základní priorita - posílení ekonomiky, ne lepení děr v rozpočtech

Evropská komise dnes zveřejní návrh nového sedmiletého evropského rozpočtu.