SČS: Mechanismus rychlé reakce schválen. Kauce pro distributory nejsou nezbytné!

10.08.2013 9:23 | Zprávy

Jedním z argumentů, kterými SČS zpochybňovalo zavádění vysokých kaucí pro distributory pohonných hmot, byla blížící se možnost zažádat a následně zavést pro výběr DPH systém přenesené daňové povinnosti, tzv. „reverse charge“. Tento systém je považován za nejefektivnější nástroj pro zastavení daňových úniků.

SČS: Mechanismus rychlé reakce schválen. Kauce pro distributory nejsou nezbytné!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nafta, ilustrační foto.

V Úředním věstníku Evropské unie L201/5 byla dne 26.07.2013 publikována a 20. dnem od zveřejnění (v polovině srpna) vchází v účinnost novela evropské direktivy 2066/112/ES o DPH.

Právě tato úprava dává členským zemím prostor k bezodkladnému zavedení výše uvedeného systému.

Proč je SČS přesvědčeno, že pro Českou republiku jde o příznivou zprávu? Protože existují minimálně tři důvody měnící dosavadní praxi a vytvářející předpoklad, že nová žádost České republiky bude úspěšná:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch

19:28 Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch

Zlínská zoo slaví chovatelský úspěch světového významu. Jaguáří pár, pětiletá samice Yuna a tříletý …