SFŽP: Přípravy na čerpání z Norských fondů pokračují, představujeme nové video

03.12.2018 14:57

Letošní podzim se pro Norské fondy nesl ve znamení příprav základních dokumentů, výměny zkušeností i navazování partnerství. Státní fond životního prostředí ČR uvedl v Bruselu nové video k programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu a uspořádal workshop v Praze.

SFŽP: Přípravy na čerpání z Norských fondů pokračují, představujeme nové video
Foto: Státní fond životního prostředí
Popisek: Státní fond životního prostředí

Intenzivní příprava dohody o programu, jejíž podpis je základním kamenem pro zahájení čerpání prostředků, je v plném proudu. Státní fond životního prostředí ČR komunikuje s potenciálními partnery, příjemci, veřejností i ostatními zahraničními zprostředkovateli financí z Norských fondů. Pracuje na efektivním nastavení programu a snaží se reagovat na aktuální problémy v oblasti životního prostředí.

Klimatická změna je prostorem pro spolupráci

Ve druhém říjnovém týdnu byl program Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu poprvé veřejně představen na mezinárodním workshopu v Bruselu. Setkali se tu zprostředkovatelé programů v oblasti životní prostředí a energetika, aby sdíleli zkušenosti a diskutovali o možných partnerstvích. Pro Českou republiku se ukázala jako přínosná například spolupráce s Rumunskem, a to na projektech zaměřených na znečištění vodních toků zbytky léčiv.

Nejpalčivějším problémem současnosti a zároveň společným jmenovatelem programů byla označena problematika klimatické změny. „Klimatická změna je tématem, které napříč Evropou nabírá na významu. Kromě České republiky se na adaptaci společnosti na změnu klimatu zaměřuje například Slovensko, pobaltské státy či Polsko. Otevírá se nám tedy prostor pro navázání oboustranně prospěšné spolupráce a sdílení příkladů dobré praxe nejen s Norskem, ale také s ostatními přijímacími státy,“ uvedl k bruselskému setkání Ivo Marcin, vedoucí oddělení pro řízení Norských fondů.

Při této příležitosti uvedli zástupci Fondu v Bruselu poprvé nový video klip, který upozorňuje na hlavní problémy, na jejichž řešení se dotační program Životní prostředí, ekosystémy a změny klimatu zaměří v období 2014-2021.

Workshop Toulcův dvůr

Komunikace programu Norských fondů pokračovala i na domácí půdě. V areálu Střediska ekologické výchovy Toulcův dvůr se 18. října 2018 uskutečnil workshop, jehož cílem bylo představit program a získat zpětnou vazbu od zástupců české veřejné i soukromé sféry.

Zúčastnili se ho vybraní zástupci zastřešujících institucí a jako pozorovatelé také zástupci Ministerstva ?nancí a Ministerstva životního prostředí České republiky, přizváni byli také klíčoví partneři ostatních veřejných rezortů.

Prezentace programu Životní prostředí, ekosystémy a změny klimatu pokračovala dále na konferenci EVVO 2018, na konferenci k ochraně ovzduší ve veřejné správě v Ostravě či na setkání s potenciálními norskými partnery pro projekty v životním prostředí v Oslu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…