SPELOS: Hazard z maďarských parlamentních lavic

11.10.2012 17:18 | Zprávy
autor: SPELOS

Maďarský parlament minulý týden odhlasoval zákon omezující svobodné podnikání v herním průmyslu. Výherní automaty zde budou moci nadále fungovat pouze ve třech kasinech se státní licencí, jinde bude platit jejich plošný zákaz.

SPELOS: Hazard z maďarských parlamentních lavic
Foto: rep
Popisek: Herna - ilustrační foto

Maďarští poslanci tak ignorovali názory, že tento krok může v konečném důsledku velmi rychle vést k rozmachu černých sázek a ovládnutí trhu hazardní mafií. Že plošné zákazy legálního podnikání nikam nevedou,  potvrzují i zástupci největší české profesní organizace herního průmyslu SPELOS.

"Jediné řešení je v nastavení jasných a smysluplných pravidel, která budou dodržovat jak provozovatelé herního průmyslu, tak ale na druhé straně stát a samospráva. Podobná prohibitivní opatření, jako to v Maďarsku, povedou pouze ke ztrátě pracovních míst, výpadku příjmů veřejných rozpočtů a k nárůstu patologického hráčství. A vydělají subjekty mimo Maďarsko etablované v daňových rájích," dodává Petr Vrzáň.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Trafiky

V čem je rozdíl jestli tato vláda zřídí ministerstvo pro sport a tím, když vy jste zřizovali hned několik nových ministerstev? Nebo uznáte, že taky nešlo o nic jiného než o politickou trafiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Na Mělníku vznikne přístaviště rekreačních plavidel

11:14 Ředitelství vodních cest: Na Mělníku vznikne přístaviště rekreačních plavidel

Město Mělník a Ředitelství vodních cest ČR plánují v rámci podpory rozvoje vodní turistiky výstavbu …