SPELOS: Nesouhlasíme s nespravedlivým dělením prostředků z loterní daně

20.10.2015 17:56

Sdružení SPELOS považuje za krajně nespravedlivý přístup, který volí Magistrát hlavního města Prahy v souvislosti s dělením prostředků, plynoucích z loterní daně. Tyto peníze totiž nově budou získávat i městské části, které se rozhodly jít prohibiční cestou a na svém území tudíž žádná herní zařízení nemají.

SPELOS: Nesouhlasíme s nespravedlivým dělením prostředků z loterní daně
Foto: SPELOS
Popisek: Petr Vrzáň

„Nově avizovaný způsob přerozdělování příjmů z loterní daně mezi městské části je systémově špatný. Ubírá totiž finanční zdroje těm, kteří promyšleně regulují herní průmysl, a to ve prospěch těch, kteří se regulace vzdali a trh předali mafiím,“ uvedl prezident SPELOS, Petr Vrzáň, a doplnil: „Přístup k přerozdělování těchto prostředků by měl být spravedlivý. Není možné, aby se na provozu loterií doslova přiživovaly městské části, které se vydaly cestou populismu. Přirozenými adresáty prostředků z loterií jsou městské části, v nichž se loterie provozují, případně sportovní, kulturní či neziskové organizace, které jsou na těchto penězích závislé. Jakékoliv jiné řešení považuji za fatální chybu.“

Pražský magistrát rozdělí mezi městské části přibližně 84 milionů korun. Tyto prostředky jsou částí loterní daně za třetí čtvrtletí letošního roku. Dosud na ně měly nárok pouze ty městské části, ve kterých byly automaty povoleny. Nyní by peníze měly putovat i do „zákazových“ oblastí.

Zastánci nového systému dělení tento způsob hájí tím, že v částech s nulovou tolerancí došlo k výpadku peněz z rozpočtů. Na to však podle SPELOS měli komunální politici myslet dříve, než cestu prohibice zvolili. Nyní totiž navíc budou vynakládat další finance na řešení problematiky černého hazardu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: Při platbách pojistného na sociální zabezpečení kontrolujte čísla účtu

14:01 ČSSZ: Při platbách pojistného na sociální zabezpečení kontrolujte čísla účtu

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v posledních dnech registruje vysoký počet plateb pojistn…