SPELOS spouští Mapy nelegálního hazardu!

12.07.2014 18:31

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS dnes spustilo webový portál s názvem Mapy nelegálního hazardu. Tímto způsobem se SPELOS rozhodl přitvrdit ve svém boji proti výraznému rozmachu černého hazardu v České republice.

SPELOS spouští Mapy nelegálního hazardu!
Foto: SPELOS
Popisek: Petr Vrzáň
reklama

„Na mapování nelegálních provozoven dlouhodobě intenzivně pracujeme. S některými informacemi jsme se již dříve obrátili na příslušné orgány. Stalo se tak například v případě občanského sdružení Život je hrou, na jehož činnost SPELOS upozornil jako první,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS, a dodal:„Na základě podnětů od členů našeho sdružení a občanů máme k dnešnímu dni k dispozici již 117 adres, na nichž dochází k nelegálnímu provozu loterií. Dobře si však uvědomujeme, že toto číslo je pouze pomyslnou špičkou celého ledovce a skutečný stav je několikanásobně horší.“

Podle posledních odhadů legálních provozovatelů je u nás v provozu více než tisíc nelegálních herních zařízení. Ty se objevují především na místech, kde radnice přehnaly regulaci nebo rovnou vyhlásily nulovou toleranci legálnímu provozu loterií. Obdobné zkušenosti mají také v dalších zemích, kde zavedli nulovou toleranci hazardu a nyní bojují se zvýšenou nezaměstnaností, kriminalitou, mafiemi a úbytkem prostředků ve veřejných rozpočtech.

„Budeme rádi, když nám v boji s nelegálními hernami, internetovými kiosky nebo kvízomaty pomůže také široká veřejnost. Stačí jen vyplnit jednoduchý oznamovací formulář a upozornit tak na nelegální hernu, která zatím v databázi schází,“ doplnil Vrzáň.

Informace z databáze sdružení SPELOS mohou být zdrojem informací také představitelům jednotlivých měst a obcí, i dalším orgánům státní správy, které mají dozor nad sázkovými hrami ve své kompetenci.

„Navzdory řadě politických a především populistických slibů toho, jak snadné je černý hazard vymýtit, dobře víme, že vyřešit tento problém je naopak velmi složité. Proto věříme, že pomocí našich Map nelegálního hazardu státním orgánům i policii jejich práci s potíráním nelegálního hazardu usnadníme.

Mapy nelegálního hazardu najdete zde: www.mapynelegalnihohazardu.eu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Kde se řidiči v Praze nejčastěji dopouštějí přestupků?

21:31 MHMP: Kde se řidiči v Praze nejčastěji dopouštějí přestupků?

Na portálu otevřených dat hl. m. Prahy najdete nově data o dopravních přestupcích řešených Magistrát…