SSHR: Dopravní podnik města Prahy cvičil dekontaminaci stanice metra Zličín

19.10.2019 13:09

V noci dne 11.10.2019 proběhlo cvičení, jak by v případě teroristického útoku, probíhala dekontaminace bojových chemických látek ze stanice metra a minimalizovaly se tak katastrofální následky, které by mohly ohrozit lidské životy.

SSHR: Dopravní podnik města Prahy cvičil dekontaminaci stanice metra Zličín
Foto: SSHR
Popisek: SSHR

Při cvičení bylo nasazeno několik prototypů dekontaminačních zařízení v případě teroristického útoku, které vyvinula společnost DEKONTA, a. s. v rámci Programu bezpečnostního výzkumu ČR, spolupracující se SÚJCHBO (Státním ústavem jaderné, chemické a biologické ochrany).

"Jak já vždycky říkám, kdo je připraven není překvapen! Vidím to až jako naléhavou potřebu tyto cvičení opakovat co nejčastěji, právě na místech, jakým je metro a vůbec hromadná doprava, kde je obrovská koncentrace lidí, což se následně stává snadným cílem teroristických útoků,“ řekl předseda SSHR Pavel Švagr.

Cvičení organizoval Dopravní podnik hlavního města Prahy včetně Hasičského záchranného sboru DP hl. m Prahy, za podpory Ministerstva vnitra ČR a ve spolupráci se Správou státních hmotných rezerv.

reklama

autor: Tisková zpráva

peníze za uprchlíky

Dobrý den, jasně, že by se mi jako občanovi ČR líbilo, kdyby nám EU platila za přijímání uprchlíků, jak navrhujete. Ale nejsem si jist, zda to není přesně to, co vlastně vyjednal Rakušan, tedy že kdo nepřijímá uprchlíky, tak na ně platí, a jestli není tento systém pro nás ve výsledku dost nevýhodný,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: 13. platy nebo odměny vyplatí skoro 40 procent firem, nejčastěji v pásmu mezi 22 a 46 tisíci

13:21 Hospodářská komora: 13. platy nebo odměny vyplatí skoro 40 procent firem, nejčastěji v pásmu mezi 22 a 46 tisíci

Navzdory nepříznivé situaci způsobené zejména energetickou krizí 13. plat, vánoční prémie nebo odměn…