SSHR: Vědecké grémium o problematice sucha

11.02.2019 20:44

Dne 5.2.2019 se uskutečnilo další zasedání Vědeckého grémia, a to tentokrát na domácí půdě v sídle Správy státních hmotných rezerv. Grémium tradičně připravil a vedl doc. Ing. Dušan Vaněk a nosným tématem byl aktuální environmentální problém sucha.

SSHR: Vědecké grémium o problematice sucha
Foto: SSHR
Popisek: SSHR

Na grémium včetně klasické členské sestavy byli přizvaní odborní hosté dr. Pavel Punčochář a dr. Václav Cílek a řada dalších čelných představitelů Správy.

Dr. Punčochář se věnoval zejména tématu vodního hospodářství a vodní problematiky celkově. Naznačil všechna úskalí sucha, a jaké jsou možnosti alespoň částečné eliminace v České republice. Dr. Cílek renomovaný český  geolog, spisovatel a glosátor aktuálních témat, se věnoval ve svém vystoupení s filozofickým přesahem jednak environmentálním problémům a jednak aspektům tzv. psychologii davu, krizovému managementu a obecné predikci na desítky let dopředu. Na konci programu se otevřela široká diskuze, která se dotkla mnoha oblastí života a očekávaného vývoje společnosti. „Toto zasedání grémia bylo pro nás jako Správu velmi cenné a v mnoha ohledech podmětné v tom, jak být připraveni na krizi nejenom my jako krizový úřad, ale je nutný i cílený „vzdělávací tlak“ na českou veřejnost. Jedná se například o vybavení domácností trvanlivými potravinami, nebo jak důležitá je kooperace v krizových situacích starostů českých obcí a měst“, řekl předseda SSHR Pavel Švagr. „ Jednání bylo přínosné, téměř vizionářské, v tom jak postupovat v aktivitách zajištění vody“, dodal dr. Pavel Punčochář.

Další zasedání na toto téma se uskuteční na podzim letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Radní schválili výběr nových provozovatelů veřejné linkové dopravy

22:11 Zlínský kraj: Radní schválili výběr nových provozovatelů veřejné linkové dopravy

Výběr dopravců, kteří budou od 15. prosince 2019 provozovat veřejnou linkovou dopravu ve Zlínském kr…