SÚJB: Jak OPCW přispívá k bezpečnosti ve světě

06.06.2016 11:08

SÚJB ve spolupráci s Institutem ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč a OPCW uspořádal výcvikový kurz v pomoci a ochraně proti chemickým látkám určený instruktorům z řad záchranných složek členských států OPCW.

SÚJB: Jak OPCW přispívá k bezpečnosti ve světě
Foto: Archiv
Popisek: SÚJB
reklama

Kurz byl součástí aktivit, které v rámci pomoci ostatním členským státům OPCW podle článku X Úmluvy o zákazu chemických zbraní nabízí Česká republika.  Uskutečnil se v termínu 18. - 25. května 2015 v Lázních Bohdaneč a zúčastnilo se ho 15 frekventantů ze 14* členských zemí OPCW.

Kurz zaměřený na přípravu instruktorů zahrnoval teoretickou část i praktický nácvik plánování, přípravy, provedení a vyhodnocení záchranných operací v zamořených prostorech, odpovídající reakci a protiopatření v přípravě havárií nebo podezření na použití chemických zbraní nebo toxických chemických látek včetně ochranných opatření. V praktické části si účastníci vyzkoušeli použití ochranných prostředků, detekci a odběr vzorků, postupy při dekontaminaci, řízení a vyhodnocení zásahu.

V rámci spolupráce SÚJB s akademickou sférou zástupce OPCW Dr. Esmel Oscar Meless , který dohlížel na průběh kurzu, dne 23.5. v Historické knihovně VŠCHT Praha přednesl  přednášku na téma „On the Contribution of the OPCW to the Global Security“. Cílem přednášky bylo seznámit zástupce akademické sféry s Úmluvou o zákazu chemických zbraní a cíli organizace, která dbá na její dodržování. Zároveň tato přednáška měla poukázat na potřebu zařadit informace o Úmluvě do výuky na vysokých školách zejména s chemickým zaměřením.

*Barbados, Bhútán, Brazílie, Filipíny, Indie, Indonésie, Kolumbie, Korea, Malajsie, Pákistán, Pobřeží Slonoviny, Trinidad a Tobago, Uganda, Uruguay

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Audit EU - Pohraniční veterinární stanice funguje bezproblémově

13:30 SVS: Audit EU - Pohraniční veterinární stanice funguje bezproblémově

Státní veterinární správa (SVS) obdržela od Evropské komise závěrečnou zprávu k auditu Pohraniční ve…