SÚJB: Memorandum o vědecké a technické spolupráci v oblasti jaderné bezpečnosti

18. 10. 2019 21:16

SÚJB spolu se SÚRO, podepsaly Memorandum o vědecké a technické spolupráci v oblasti jaderné bezpečnosti s německým ministerstvem pro životní prostředí, ochranu přírody a jadernou bezpečnost a jeho organizací technické podpory GRS.

SÚJB: Memorandum o vědecké a technické spolupráci v oblasti jaderné bezpečnosti
Foto: Archiv
Popisek: SÚJB

Ve dnech 8. a 9. října 2019 se v Praze uskutečnilo 23. bilaterální jednání zástupců českého a německého státního dozoru nad jadernou bezpečností a dalších zainteresovaných institucí (na české straně kromě Státního úřadu pro jadernou bezpečnost zástupci MPO, MŽP, provozovatel - ČEZ a SÚRAO), organizované na základě mezivládní dohody o výměně informací.

Na okraj jednání bylo uzavřeno Memorandum o vědecké a technické spolupráci v oblasti jaderné bezpečnosti mezi Státním úřadem pro jadernou bezpečnost (SÚJB), Státním ústavem radiační ochrany (SÚRO), Spolkovým ministerstvem pro životní prostředí, ochranu přírody a jadernou bezpečnost Spolkové republiky Německo (BMU) a jeho organizací technické podpory Gesellschaft für Anlagen und Reaktorsicherheit  (GRS).

Delegace se informovaly o situaci v oblasti legislativy a organizačně-administrativních záležitostech, prezentovány byly dále mj. informace o stavu přípravy na stavbu nového jaderného zdroje, současném vývoji v oblasti radiační ochrany a krizového řízení, o vybraných událostech na jaderných elektrárnách z pohledu provozovatelů i dozorných orgánů, o situaci v oblasti skladování a nakládání s radioaktivními odpady a vyhořelým jaderným palivem a o řízení EIA pro záměr výstavby nových bloků v Jaderné elektrárně Dukovany.

Jednání, jež proběhlo v tradičně otevřené a konstruktivní atmosféře, bylo zakončeno návštěvou ÚJV Řež s prohlídkou experimentálního zařízení THS-15 (termohydraulický stend) pro výzkum udržení taveniny v tlakové nádobě reaktoru v případě těžké havárie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krajská zdravotní se připojila v Ústí a Mostě k oslavám Světového dne předčasně narozených dětí

22:01 Krajská zdravotní se připojila v Ústí a Mostě k oslavám Světového dne předčasně narozených dětí

Zdravotníci Neonatologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad…