SYNOT: Prestižní ocenění pro koupaliště Zelená žába

26. 9. 2018 16:06

Další z produktů cestovního ruchu, patřící pod oblast SYNOT Holiday, získal významné ocenění. V anketě České a slovenské stavby století 1918 – 2018 excelovalo koupaliště Zelená žaba v Trenčianských Teplicích. V rámci Slovenska se umístilo na prvním, v oblasti česko-slovenských staveb pak na třetím místě.

SYNOT: Prestižní ocenění pro koupaliště Zelená žába
Foto: Archiv
Popisek: Synot - logo

Anketu České a slovenské stavby století 1918 – 2018 vyhlásily komory stavebních inženýrů obou zemí u příležitosti stého výročí vzniku společného státu Čechů a Slováků. Do projektu byly zařazeny stavební a architektonická díla s ohledem na jejich význam a přínos od roku 1918 až do současnosti.

„Tento úspěch nás samozřejmě velmi těší. Zelená žaba je naše srdeční záležitost. Lidé na Slovensku si rekonstrukci tohoto areálu sami vybojovali peticí, kterou za záchranu areálu sepsali. Objekt chátral patnáct let a dohody s památkáři nebyly snadné. Dnes je z něj opět velmi vyhledávané místo, kam chodí všechny generace – tedy od pamětníků „původní žaby“ až po ty nejmenší,“ uvedl Jan Svoboda, jednatel společnosti Zelená žaba.  

Odborná komise vybrala celkem 66 staveb z Česka a 34 ze Slovenska. Záměrem soutěže byla propagace úspěchů českého a slovenského stavitelství v průběhu předcházejícího století.

V případě Zelené žaby nejde o první ocenění. Již před časem získala prestižní evropskou cenu Zlatý Oskar za speciální saunový svět, který je jedinečný v rámci celé střední a východní Evropy a nachází se v příjemném lesním prostředí.

Legendární koupaliště Zelená žaba je skvostem meziválečné architektury z díla Bohumila Fuchse. Její rekonstrukce si vyžádala přibližně deset milionů Eur.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa:  Další podařená akce pražských celníků a Státní veterinární správy

20:19 Celní správa: Další podařená akce pražských celníků a Státní veterinární správy

Pražští celníci si přímo v areálu velkotržnice Sapa v Praze 4 – Libuši vybrali ke kontrole nákladní …