SŽDC: Obnovení provozu na trati Řetenice – Lovosice je o krok blíž

01.03.2020 14:02

Centrální komise Ministerstva dopravy schválila záměr projektu na znovuobnovení provozu na trati z Řetenic do Lovosic, který Správa železnic v únoru předložila k posouzení. Díky souhlasnému stanovisku mohou následně odstartovat práce na projektové dokumentaci a získání územního rozhodnutí a stavebního povolení.

SŽDC: Obnovení provozu na trati Řetenice – Lovosice je o krok blíž
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

V současné době je část trati mezi Radejčínem a Lovosicemi zavalena skalním sesuvem, a proto je nesjízdná. Investiční akce představuje opravu trati a vybudování nového železničního mostu, který tento úsek překlene. Cílem stavby je obnovení provozu na trati s minimálními investičními náklady. Vypsání výběrového řízení na realizaci stavby je plánováno v roce 2022. Celkové investiční náklady jsou podle záměru projektu odhadovány na 463 milionů korun.

Mimo tuto investici trať čekají na zbylých úsecích také opravné práce, jako je sanace skalních masivů lemujících trať, vyčištění propustků a štěrkového lože, výměna pražců a části kolejnic a celkové zlepšení stavu trati. Krom toho Správa železnic plánuje i zlepšení zabezpečení stávajících přejezdů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda: Premiér Babiš na Demografickém summitu v Budapešti vyzval Evropu ke zvýšení porodnosti a varoval před masovou migrací

16:09 Vláda: Premiér Babiš na Demografickém summitu v Budapešti vyzval Evropu ke zvýšení porodnosti a varoval před masovou migrací

Předseda vlády Andrej Babiš se společně s ženou Monikou ve čtvrtek 23. září 2021 na pozvání maďarské…