SŽDC: Železnice získá nový technický pasport infrastruktury. Systémové řešení navrhne a dodá ČD - Telematika

24. 10. 2017 15:39

Správa dopravní železniční cesty (SŽDC) bude mít nový technický pasport infrastruktury (TPI) jehož součástí je i pasport železničního svršku. Výběrové řízení na zakázku „Realizace řešení Technického pasportu infrastruktury včetně zpracování Pasportu železničního svršku“ vyhrála společnost ČD - Telematika.

SŽDC: Železnice získá nový technický pasport infrastruktury. Systémové řešení navrhne a dodá ČD - Telematika
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

„Dodávka a implementace řešení technického pasportu infrastruktury pro SŽDC je další významnou zakázkou, pro našeho významného zákazníka SŽDC,“ uvádí Miroslav Řezníček, předseda představenstva ČD - Telematiky. „Věřím, že i díky tomuto projektu upevníme naši pozici silného dodavatele v oblasti ICT, a to prostřednictvím výstavby stabilního unifikovaného podnikového systému na principech architektury orientované na poskytování služeb, který nahradí stávající systém,“ dodává Miroslav Řezníček.

SŽDC požaduje vybudování unifikovaného podnikového informačního systému s architekturou orientovanou především na poskytování služeb. Mezi základní požadované vlastnosti nového systému TPI patří jeho otevřenost, flexibilita, robustnost, modularita a škálovatelnost. Zadavatel bude nezávislý na dodavateli díky otevřeným zdrojovým kódům systému. Architektura celého řešení je navržená jako otevřená pro stávající i budoucí dodavatele aplikací a služeb. Tato otevřenost mj. umožní budoucí vývoj, nasazení, správu a integraci služeb a také dovolí převádět postupně původní technologie na technologie nové generace a ty následně implementovat do systému TPI.

Předmětem zakázky pro SŽDC je i implementace dodaného řešení TPI a jeho dvouletá provozní podpora. Tento nový systému bude mj. napojen na mapový portál DPM (digitální přehledová mapa SŽDC) a na topologické schéma kolejí SŽDC. Řešení také umožní automatizovaný příjem potřebných dat ze systému SAP. Systém bude podle plánu plně implementován do konce srpna 2020 a podpora provozu je zajištěná do konce srpna 2022.

ČD - Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími servis kontaktního centra, systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe: Vodní nádrže – zásobárna vody i pojistka proti hydrologickým extrémům

9:45 Povodí Labe: Vodní nádrže – zásobárna vody i pojistka proti hydrologickým extrémům

Hospodaření s vodou na vodních nádržích můžeme přirovnat k hospodaření dobře fungující rodiny. Stejn…