SŽDC: Železniční stanice Mikulášovice dolní nádraží projde zásadní modernizací

20.03.2019 12:59

V severočeských Mikulášovicích vystřídají v příštích měsících vlaky stavební stroje. Právě v těchto dnech začíná rozsáhlá modernizace kolejiště i zabezpečovacího zařízení na tamním dolním nádraží. Dodavatelem stavebních prací jsou společnosti PORR a AŽD Praha, investorem pak Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Plánovaná výše investice dosáhne částky 121 milionů korun.

SŽDC: Železniční stanice Mikulášovice dolní nádraží projde zásadní modernizací
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

Náplní rekonstrukce stanice Mikulášovice dolní nádraží je především modernizace staničního zabezpečovacího zařízení s cílem zkrátit staniční provozní intervaly. Umožní to instalace moderního zabezpečovacího zařízení, které nahradí stávající systém ručního přestavování výhybek a jejich uzamykání výměnovými zámky. V rámci projektu proběhne také úprava konfigurace kolejiště a zvýšení nástupních hran do normové výšky 550 milimetrů nad kolejnicí. Kromě vnějšího nástupiště před výpravní budovou zde vznikne další, tentokrát poloostrovní. K němu bude přístup přes centrální přechod zabezpečený výstražnou signalizací.

Nové zabezpečení získá železniční přejezd přes silnici III. třídy v blízkosti zastávky Vilémov u Šluknova, kde je dnes trvalé omezení traťové rychlosti. Realizace projektu si samozřejmě vyžádá i nepřetržitou výluku železničního provozu. Ta bude trvat přibližně čtyři měsíce a začne v květnu. Vlaky by se na mikulášovické nádraží měly vrátit v září, definitivně hotovo pak bude letos v listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SZPI: Kontroly ukázaly klamání spotřebitelů u třetiny hodnocených olivových olejů

16:48 SZPI: Kontroly ukázaly klamání spotřebitelů u třetiny hodnocených olivových olejů

Výsledky kontrolní akce Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zaměřené na kvalitu olivov…