SŽDC informovala dopravce o dodávkách trakční elektřiny v příštím roce

07.12.2018 16:22

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes uspořádala další setkání se zástupci železničních osobních dopravců (České dráhy, LEO Express Global a RegioJet) a sdružení ŽESNAD zastupujícího většinu železničních nákladních dopravců působících v České republice. Cílem setkání bylo informovat o výsledcích nákupu trakční elektřiny a o její ceně na rok 2019 v procesu zúčtování trakční spotřeby.

SŽDC informovala dopravce o dodávkách trakční elektřiny v příštím roce
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

Cena za trakční elektřinu, kterou budou od 1. 1. 2019 hradit dopravci využívající závislou trakci, činí 2 394,93 Kč/MWh. Nutnou podmínkou pro její odběr z železniční napájecí infrastruktury je uzavření Smlouvy o dodávkách trakční elektrické energie mezi příslušným dopravcem a SŽDC.

Na setkání byl dále prezentován dosavadní vývoj zavádění nového způsobu zúčtování trakční spotřeby, tzv. hybridního modelu. Tento způsob reflektuje železniční hnací vozidla, která jsou vybavena systémem měření spotřeby trakční elektřiny a vozidla bez tohoto systému. Hnací vozidla schopná měřit spotřebu umožní dopravcům, při zohlednění technických ztrát v trakční soustavě, platit za skutečně odebranou trakční elektřinu. Rovněž budou zohledněny další aspekty související s odběrem trakční elektřiny a jejím rozúčtováním, jako jsou technické ztráty nebo vliv ročních období.

SŽDC věří, že uvedenými kroky v oblasti zúčtování trakční spotřeby železničním dopravcům se Česká republika zařadí mezi špičku v rámci Evropské unie.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Pohrdáte prací poslanců?

Proč vám vadí oslovení poslanec? Uvažujete o rezignaci? Mluvil jste o ní už po volbách, když jste mandát získal. Pak jste si ho sice nechal, ale do Sněmovny stejně téměř nechodíte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vojenská akademie Vyškov: Zástupci Vojenské akademie tradičně uctili památku velitele paraskupiny Wolfram

22:11 Vojenská akademie Vyškov: Zástupci Vojenské akademie tradičně uctili památku velitele paraskupiny Wolfram

Pietní akt k uctění památky velitele paraskupiny Wolfram a patrona pěší roty Aktivní zálohy Krajskéh…