SŽDC ukončila první tendr s využitím metodiky HEV

18.02.2019 13:46

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) úspěšně ukončila historicky první tendr s využitím metodiky SFDI pro hodnocení ekonomické výhodnosti (HEV), odvozené mimo jiné z metody Best Value Approach. Stalo se tak v případě smlouvy na realizaci veřejné zakázky Rekonstrukce mostu v km 80,083 trati Lovosice – Česká Lípa (Zahrádky), kterou uzavřela s firmou STRABAG Rail.

SŽDC ukončila první tendr s využitím metodiky HEV
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC
reklama

Metoda Best Value Approach byla vyvinuta před více než 20 lety v USA a v posledních letech se těší velkému zájmu zejména v Nizozemí a Norsku.

Zadávacího řízení SŽDC se zúčastnilo sedm uchazečů. Vedle nabídkové ceny SŽDC hodnotila odbornou úroveň uchazečů a identifikaci rizik projektu včetně návrhu opatření k jejich eliminaci. Hlavní stavbyvedoucí byl rovněž povinen prokázat své schopnosti a dovednosti prostřednictvím osobního pohovoru.

SŽDC i tímto krokem pokračuje ve snaze vybrat zkušené dodavatele splňující nastavená kritéria a standardy, jež jsou základem bezpečného a kvalitního plnění a dokončení díla. Manažer infrastruktury bude tento nový způsob soutěžení v budoucnu využívat pro některé konkrétní stavby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do zrekonstruované budovy v Liberci se díky ÚZSVM přesunula policie

22:54 Do zrekonstruované budovy v Liberci se díky ÚZSVM přesunula policie

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zrekonstruoval nevyužívané prostory bývalé …