SŽDC úspěšně vybrala dodavatele trakční elektřiny pro rok 2019

20. 7. 2018 8:10

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) úspěšně vybrala dodavatele trakční elektřiny pro rok 2019 prostřednictvím aukce na Power Exchange Central Europe (PXE). Po deseti letech tak přebírá SŽDC od Českých drah zajištění dodávek trakční elektřiny pro dopravce. S poptávaným objemem 1 310 128 MWh se jednalo o doposud největší aukci v historii aukční platformy PXE pro koncové zákazníky.

SŽDC úspěšně vybrala dodavatele trakční elektřiny pro rok 2019
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

SŽDC se rozhodla pro nákup elektřiny na rok 2019 využít platformu PXE. Poptávaným objemem bylo celkem 1 310 128 MWh. SŽDC nastavila maximální cenu na 130 Kč/MWh. Výsledná cena 100,9 Kč/MWh, která byla dosažena, je tak o více než 22 % nižší.

„Jedná se o obchodní index dodavatele, který je pro nás i dopravce příznivý. V dalším kroku bude záležet na výsledku vlastního nákupu (fixaci ceny) elektřiny až do poptávaného množství na trhu s elektřinou. Obojí potom určí konečnou cenu komodity pro dopravce v elektrické trakci pro rok 2019,“ upřesnil generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda. Vítězným dodavatelem se stala společnost Amper Market, a.s., která bude pro SŽDC v příštím roce elektřinu za podmínek stanovených SŽDC zajišťovat.

„Ačkoliv zadavatel nastavil maximální cenu poměrně ambiciózně s ohledem na stávající tržní podmínky, byl o aukci mezi dodavateli velký zájem. I díky tomu se podařilo vysoutěžit pro zadavatele velmi atraktivní cenu“, říká David Kučera, generální sekretář Power Exchange Central Europe.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum Mladoboleslavska chystá na březen zajímavou výstavu

8:40 Muzeum Mladoboleslavska chystá na březen zajímavou výstavu

V sobotu 2. března začíná v Muzeu Mladoboleslavska výstava, nazvaná Jaroslav Panuška – malíř pohansk…