SZPI zjistila na trhu další doplňky stravy s látkami škodlivými lidskému zdraví

20.10.2014 10:16

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nebezpečné doplňky stravy, uváděné na trh ve specializované prodejně Pavel Trampota, Sousedská 9, 31200 Plzeň.

SZPI zjistila na trhu další doplňky stravy s látkami škodlivými lidskému zdraví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce Jakub Šebesta

Jedná se o následující produkty:

Tribulus Terrestris 90% saponins v balení 150 + 20 tobolek, označení výrobní šarže: TT901301. SZPI zde laboratorní analýzou prokázala přítomnost zakázaných látek 1-dehydroandrostenedion, což je anabolický androgenní steroid, v množství 0,103 mg/kg a psychotropní látku tetrahydrocanabinol (THC) v množství 0,749 mg/kg. Výrobcem uvedené šarže je společnost Vito Life Ltd, 2 Redhouse square, Northampton, NN3 6WL, Velká Británie a dodavatelem je společnost NICOL pharma s.r.o., Plovární 478/1, 301 00 Plzeň.

Amix Per4max booster v balení 500g, číslo výrobní šarže: L859#020514. SZPI zde laboratorní analýzou prokázala látku progesteron v množství 13,8 mg/kg, přičemž právní předpisy přítomnost tohoto steroidního hormonu v potravinách zakazují. Výrobcem i dodavatelem potraviny je společnost Large Life Limited (organizační složka Czech Republic branch), Bořivojova 35/878, 130 00 Praha 3.

Předmětné šarže doplňků stravy vzhledem k přítomnosti zakázaných látek nevyhovují požadavkům na bezpečnost potravin podle nařízení (ES) 178/2002. SZPI prostřednictvím uloženého opatření nařídila neprodlené stažení závadných šarží z tržní sítě včetně internetového prodeje. S kontrolovanou osobou SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Ostrava má první certifikované cerebrovaskulární centrum v republice

22:45 FN Ostrava má první certifikované cerebrovaskulární centrum v republice

Komplexní cerebrovaskulární centrum FNO získalo jako první pracoviště v republice a teprve čtvrté v …