Schůzka Kontaktního výboru nejvyšších kontrolních institucí Evropské unie a Evropského účetního dvora projednala téma klima

28. 10. 2016 21:49

Kontaktní výbor je mezinárodním fórem vedoucích představitelů nejvyšších kontrolních institucí (SAIs) Evropské unie. Schází se každý rok s cílem projednat klíčové a aktuální otázky týkající se externího auditu v členských státech EU i Evropské unii.

Schůzka Kontaktního výboru nejvyšších kontrolních institucí Evropské unie a Evropského účetního dvora projednala téma klima
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

Letošní schůzka se konala v Bratislavě ve dnech 19. – 21. října 2016. Kromě zástupců SAIs zemí EU jsou na schůzky pravidelně zváni nejvyšší představitelé SAIs kandidátských zemí pro vstup do EU. Hlavním tématem letošní schůzky byla energetická politika EU a klima. V rámci schůzky proběhl seminář, kde se účastníci seznámili s informacemi o kontrolách a dalších aktivitách SAIs, které se zaměřily na transpozici právních předpisů EU na národní úrovni a opatření členských států s ohledem na energetické úspory a jejich dopad na životní prostředí. Zástupci NKÚ na semináři vystoupili s prezentací na téma „Energy savings“, která čerpala z výsledků kontrolní akce NKÚ 15/02 „Peněžní prostředky státu poskytované na podporu úspor energie“.

Dalšími tématy byly výsledky aktivit pracovních skupin Kontaktního výboru zaměřujících se mj. na daňové podvody, strukturální fondy, naplňování strategie Evropa 2020 a tvorbou evropských účetních standardů pro veřejný sektor. Prezentovány byly dále zkušenosti kontrolních úřadů s kontrolami velkých infrastrukturálních projektů financovaných z prostředků EU nebo kontroly zaměřené na použití označení „CE“, které vyjadřuje shodu se všemi požadavky kladenými na výrobce ohledně jeho výrobku na základě směrnic Evropské unie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident republiky navrhl kandidáta na ombudsmana

17:20 Prezident republiky navrhl kandidáta na ombudsmana

Prezident republiky Miloš Zeman navrhl v pátek dne 13. prosince 2019 Poslanecké sněmovně Parlamentu …