Sekci měnovou ČNB povede Petr Král

25.11.2018 16:01

Novým ředitelem sekce měnové se od 1. prosince 2018 stane Petr Král. Rozhodla o tom bankovní rada České národní banky. Petr Král převezme funkci ředitele sekce měnové po Tomáši Holubovi, který se od 1. prosince 2018 stane členem bankovní rady ČNB.

Sekci měnovou ČNB povede Petr Král
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.
reklama

Taktéž s účinností od prosince jmenovala bankovní rada Luboše Komárka náměstkem ředitele sekce měnové pověřeným řízením odboru vnějších ekonomických vztahů a Danu Hájkovou ředitelkou odboru měnové politiky a fiskálních analýz sekce měnové.

Petr Král (45) vystudoval obory finance a ekonomická teorie na Vysoké škole ekonomické v Praze. V ČNB, kde začal pracovat v roce 1999, zastával různé pozice v odboru makroekonomických prognóz sekce měnové. V letech 2004–2007 byl vedoucím referátu krátkodobých prognóz a zástupcem ředitele odboru. V roce 2006 byl vedoucím predikčního týmu ČNB a v období let 2005 až 2007 reprezentantem ČNB v pracovní skupině pro prognózování (WGF) v rámci ESCB. Od roku 2007 do současnosti byl ředitelem odboru měnové politiky a fiskálních analýz a od roku 2015 do současnosti též náměstkem ředitele sekce měnové. V letech 2007 až 2014 byl alternátem viceguvernéra ČNB v Hospodářském a finančním výboru (EFC) v Bruselu. V dubnu 2018 byl vládou ČR jmenován členem Výboru pro rozpočtové prognózy. Ve své výzkumné, publikační a přednáškové činnosti se Petr Král zaměřuje zejména na praktické otázky měnové politiky (strategie, nástroje, komunikace, přijetí eura) a na analytické aspekty politiky fiskální.

Luboš Komárek (47) vystudoval obor ekonomická teorie na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě, kde v roce 2001 získal doktorát a kde byl o pět let později habilitován v oboru ekonomie. Je rovněž absolventem University of Warwick ve Velké Británii v oboru ekonomie, Slezské univerzity v oboru marketing a management a MBA studia na Newport University. V roce 2016 byl jmenován profesorem pro obor ekonomie. V letech 2008–2010 byl prezidentem České společnosti ekonomické. V ČNB pracuje od září 1996. Postupně zastával pozice ekonoma, poradce člena bankovní rady a vedoucího referátu měnových analýz a transmise měnové politiky sekce měnové a statistiky. Od července 2009 do současnosti byl ředitelem odboru vnějších ekonomických vztahů sekce měnové. Je alternátem zástupce ČNB v Monetary Policy Committee a International Relations Committee při ECB. Luboš Komárek je autorem mnoha odborných článků a prezentací zejména z oblasti měnových kurzů, cen aktiv, finanční integrace a finanční stability. Přednáší na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a Ekonomické fakultě VŠB–TU v Ostravě.

Dana Hájková (43) vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a absolvovala doktorské studium v oboru ekonomické teorie v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy (CERGE UK) v Praze. V letech 2002–2004 pracovala  jako ekonomický analytik v Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) v Paříži. Poté působila v sekci měnové České národní banky na různých analytických a manažerských pozicích, v letech 2008–2014 vedla referát měnových analýz a transmise měnové politiky, resp. referát fiskálních analýz. V letech 2014–2016 působila jako ekonomický a finanční analytik v privátní sféře. V posledních dvou letech byla poradkyní člena bankovní rady.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Ombudsman vyzval ministra k úpravě podmínek ošetřovného pro OSVČ

22:27 Veřejný ochránce práv: Ombudsman vyzval ministra k úpravě podmínek ošetřovného pro OSVČ

„Ošetřovné“ pro OSVČ poskytované Ministerstvem průmyslu a obchodu má být obdobou ošetřovného poskyto…