Senát: Mezinárodní konference ke 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka

17.10.2019 10:06

V rámci oslav 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka se v pondělí 21. října 2019 uskuteční v Hlavním sále Valdštejnského paláce mezinárodní konference „Duchovní odkaz J. E. Tomáše kardinála Špidlíka SJ (1919 – 2010)“. Veřejnost může konferenci sledovat online na webu Senátu.

Senát: Mezinárodní konference ke 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR
reklama

„Vysoké lidské hodnoty mohou vyrůst jenom ze svobody,“ připomíná jeden z citátů kardinála Špidlíka.  Je takřka symbolické, že v roce 30. výročí sametové revoluce si připomínáme také 100. výročí narození mimořádného teologa kardinála Tomáše Špidlíka. Právě svoboda stejně jako otevřenost a čistota lidského srdce totiž zaujímaly v jeho díle mimořádné místo.

„Mám velkou radost a jsem hrdá, že v horní komoře Parlamentu ČR proběhne konference, kdy budeme vzpomínat Tomáše kardinála Špidlíka. Jeho dílo čítá mnoho textů a Jan Pavel II. označil dílo Tomáše kardinála Špidlíka jako teologii pro třetí tisíciletí,“ uvedla senátorka Jaromíra Vítková, která je hlavní iniciátorkou oslav výročí narození boskovického rodáka.

Mezi významné hosty mezinárodní konference, která začne v pondělí v 10.00, patří kardinál Dominik Duka, apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo, prof. Pavel Ambros či Mons. Francesco Braschi.

Hosté konference si budou také moci prohlédnout výstavu „Z celého srdce“, která svým názvem odkazuje na motto Špidlíkova kardinálského erbu a návštěvníkům představuje nejen život kardinála, ale také vybrané citáty z jeho teologických literárních děl.

Konferenci pořádá Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu, ve spolupráci s CMTF UP v Olomouci, pod záštitou Ministerstva kultury ČR a senátorky Jaromíry Vítkové. 

Program konference naleznete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Společnosti KORID LK a Silnice LK budou mít nové vedení

22:11 Liberecký kraj: Společnosti KORID LK a Silnice LK budou mít nové vedení

Liberecký kraj vyhlašuje výběrová řízení na vedoucí pozice ve společnostech KORID LK, spol. s r.o. a…