Senioři ČR: Senioři žádají jednotné doplatky na léky

16.07.2018 17:45 | Zprávy

Čeští senioři opakovaně vznesli požadavek na jednotný pevný doplatek za léky, který by byl platný pro celou republiku.

Senioři ČR: Senioři žádají jednotné doplatky na léky
Foto: senioricr.cz
Popisek: Senioři ČR - logo

Nyní se nacházíme v situaci, kdy rozdílné doplatky za stejný lék poškozují zejména seniory v menších městech a obcích a nutí je v rámci úspor obíhat mnoho lékáren. Jsou ale místa, kde si vybírat lékárnu nemohou, ty jsou si toho často vědomy a senioři tak zbytečně vynakládají více peněz za doplatek léků na recept.

Nastává také situace, kdy se zhoršuje dostupnost některých důležitých léků v menších lékárnách. Premiér Andrej Babiš slíbil naší organizaci pomoc v této věci již před 2 měsíci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Maastrichtská kritéria

Je pravda, že se od letoška vyhodnocovat nebudou? Proč? A znamenalo by jejich splnění automatické přijetí Eura nebo ne? Vy sama, jste pro jeho přijetí? Vím, že teď ne, ale co třeba za čas?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KPR: Dětský den na Pražském hradě

7:23 KPR: Dětský den na Pražském hradě

V sobotu dne 23. května 2026 proběhne od 10.00 do 17.00 hodin na Pražském hradě dětský den.