Seriál Cirkus Bukowsky i dokumenty ČT bodovaly na festivalech

30.10.2013 15:30 | Zprávy

Pořady České televize uspěly na konci října hned na dvou prestižních festivalech. Dvě ocenění v kategorii hrané tvorby si z Mezinárodního televizního festivalu v Černé Hoře odnesl seriál Cirkus Bukowsky. A tři dokumenty České televize byly tento víkend oceněny na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji. hlava 2013.

Seriál Cirkus Bukowsky i dokumenty ČT bodovaly na festivalech
Foto: ČT
Popisek: Nové logo České televize

Seriál Cirkus Bukowsky, který uvidí diváci poprvé v České televizi už zítra, si z Černé Hory při své světové premiéře odnesl cenu za nejlepší režii pro Jana Pachla a cenu za nejlepší střih pro Petra Pauera. Ocenění vybojoval mezi 345 pořady ze sedmdesáti osmi zemí, které se na festival přihlásily.

„Mám radost a doufám, že stejné nadšení jako profesionálové z mezinárodní poroty projeví i naši diváci, pro které vznikl seriál především,“ říká o seriálu Cirkus Bukowsky kreativní producent ČT Josef Viewegh. Oceněný režisér a scenárista Jan Pachl dodává: „Pro mě osobně je to jakási první vlaštovka toho, že se dva roky usilovné práce začínají zúročovat a že srozumitelnost seriálu není pouze lokálního charakteru, ale že může uspět i na zahraniční scéně.“

Mezinárodní festival V Černé Hoře ocenil i další projekty České televize, která sama získala Cenu pro producenta. Dokument Davida Vondráčka Láska v hrobě, který divákům Česká televize už brzy nabídne, si odvezl z festivalu Zvláštní cenu poroty za humanistický přístup k protagonistům snímku. V kategorii krátkých pořadů byla oceněna také komedie režiséra a scenáristy Karla Janáka Jirka a bílé myšky Cenou za nejlepší autorský přístup.

Česká televize uspěla i na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji. hlava 2013, kde cenu získal Dalibor Bártek za reportáž Neznámá tvář byznysu lihového kmotra Radka Březiny z cyklu Reportéři ČT, Zvláštní uznání v soutěži dokumentů střední a východní Evropy připadlo snímku Kauza Cervanová režiséra Roberta Kirchhoffa za jeho důmyslné hledání spravedlnosti a Cenu diváků získal dokument Show! Bohdana Bláhovce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Česká televize

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní muzeum: 100 pokladů, 100 příběhů

7:05 Národní muzeum: 100 pokladů, 100 příběhů

Právě probíhá výjimečná výstava vzácných klenotů císařských sbírek z Národního palácového muzea v Ná…